Türkiye’de En İyi Kamp Alanlar - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

Türkiye’de En İyi Kamp Alanlar

Muhteşem doğası ile kamp severlerin cenneti olarak nitelendirilen Türkiye, birbirinden cezbedici kamp alanları ile benzersiz bir deneyim vadediyor. Türkiye’de en iyi kamp alanları listesi yapmak son derece zor; her bir destinasyon ayrı bir güzellik barındırıyor. Ücretli ve ücretsiz kamp alanları bakımından son derece geniş bir çeşitliliğin bulunması “Türkiye’de en iyi kamp alanları neler?” sorusunun gündeme gelmesi ile sonuçlanıyor.

Türkiye’nin hemen hemen tüm bölgelerinde kamp alanları bulunuyor. Kamp yerlerinde kimi zaman tesisler bulunabildiğinden ücretsiz kamp tatili isteyenlerin araştırma yapmasında fayda var. Elbette kamp yapılacak mevsim de araştırmaların derinleştirilmesini gerektiriyor. Yaz kampı söz konusu olduğunda orman kampı ve sahil kamp yerleri öne çıkarken sonbahar kampı için daha korunaklı kamp yerleri tercih edilebiliyor.

Seçimler ve kamp deneyiminden beklentiler ne olursa olsun Türkiye’de herkese hitap edebilecek ve unutulmaz bir deneyimi mümkün kılacak kamp yerlerine ulaşmak mümkün. İşte Türkiye’nin en çok sevilen, en iyi kamp alanlarından bazıları…

Gümüldür Orman Kampı

Gümüldür Orman kampı, İzmir’in Menderes ilçesinde yer alan muazzam genişlikte ücretli bir kamp alanıdır. Tesiste market bulunmakta, tuvaletler ve duşlar kullanılabilmektedir. Kamp alanında belli aralıklarla buzdolabı konumlandırılmıştır ve elektrik ihtiyacını karşılayan altyapı mevcuttur. Her ne kadar orman kampı olsa da Gümüldür Orman Kampı deniz kıyısında yer aldığından yaz aylarında da son derece popüler destinasyonlardan biridir. İzmir ilinde oturanların kolaylıkla ulaşabileceği kamp yerine araç kiralama hizmeti alınarak konforlu ve keyifli bir şekilde ulaşmak mümkündür.

Erikli Kamp Alanı

Türkiye’de En İyi Kamp Alanlar 2

Göz kamaştıran sahilleri, muhteşem doğası ile Türkiye’nin en popüler çadır kamp mekanları arasında yer alan Erikli kamp alanı bakımından son derece zengin seçeneklerin bulunduğu bir ilçedir. Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı olan Erikli, İstanbul’a 240 kilometre uzaklıkta yer alır ve yakınlığı ile hafta sonlarını değerlendirmek isteyen kamp severlerin öncelikli tercihleri arasında gösterilir. Bölgede ücretli ve ücretsiz kamp alanları arasından tercihte bulunulabilir. Uzun dönemli konaklama için tesislerin sunduğu konfordan yararlanmak isteyenler Rent Go Camp ile unutulmaz bir maceraya yelken açabilirler.

Çubucak Orman Kampı

Türkiye’de En İyi Kamp Alanlar 3

Doğası ile Türkiye’nin en büyüleyici ilçelerinin başında gelen Marmaris, kamp severlerin de vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Çubucak Orman Kampı geniş arazisi ile sosyal mesafenin son derece geniş tutulabileceği, kalabalık içerisinde dahi huzurlu deneyimi garantileyen bir lokasyon. Tesis ücretli, kamp ücreti vermek istemeyenler için bölgede farklı alternatifler de bulunuyor. Çadır ve kamp malzemeleri temin edildiğinde uçsuz bucaksız sahiller, yemyeşil doğa kamp alanına dönüşebiliyor; çevreye saygılı ve tedbirli olmak kaydıyla…

Kaçkar Yaylası

Türkiye’de En İyi Kamp Alanlar 4

Kamp deneyiminden beklentisini yükseltenlerin en favori çadır kampı mekânları arasında Kaçkar Yaylası da bulunuyor. Muhteşem bir güzellikle buluşmak, sakinlemek ve anın tadını çıkarmak isteyen kampçıların uğrak noktası olan lokasyon, Karadeniz’in en turistik yaylalarından da biri olarak biliniyor. Sonbahar kampı için gerekli kamp malzemeleri ve doğanın tadını çıkarmak için yeterince vakti olanlardansanız, Kaçkar Yaylası’nda unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı

Türkiye’de En İyi Kamp Alanlar 5

Yine Karadeniz’deyiz. Yeşilin tüm tonlarının tadına varmak isteyenlerin en uğrak destinasyonlarından olan Yedigöller Milli Parkı, kampçıların da kalbini fethediyor. Mevsime uygun kamp malzemeleri bulunanlar için her mevsim ayrı bir maceranın kapılarını aralayan bölgede farklı konaklama seçenekleri de sunuluyor.

Beşikdere Şelalesi Kamp Alanı

Türkiye’de En İyi Kamp Alanlar 6

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yer alan Beşikdere Şelalesi kamp alanı özel aracı olanların ya da araç kiralama hizmetine başvuranların güzelliğine tanıklık edebileceği kamp yerleri arasında yer alıyor. Doğa yürüyüşleriyle kamp tatilini güzelleştirmek isteyenlerin beklentilerine eksiksiz yanıt veren lokasyon son derece huzurlu bir deneyimi garantiliyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu