Google hesabı olmadan Google Play Store ' dan uygulama indirme - Teknoloji Güncesi
Android

Google hesabı olmadan Google Play Store ‘ dan uygulama indirme

Artık bilmeyen yok gibidir; Google Play’ in (Play Store, Google Play ya da Google Play Store diye anılır) resmi Android uygulama mağazası olduğunu. Google Play içerisinde aklınıza gelebilecek neredeyse her türden oyun, video, müzik, e-kitaplar vs. hakkında uygulama bulunmakta. Bu uygulamaların neredeyse tamamı mağazaya bağlandığınız ülkeye göre değişiklik göstermektedir.

Android bir cihazınız varsa Play Store aracılığı ile cihazınıza doğrudan istediğiniz uygulamayı indirebilir, isterseniz bilgisayarınıza Google hesabınızı kullanarak indirebilir, uygulamalara oy verebilir ya da uygulama hakkında fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bazı durumlarda mağazadan uygulama indiremeyebilirsiniz, bu iki nedenden kaynaklanır.
İlk neden; cihazınızın üreticisi Google dan bir lisans almamış ve cihazınıza Play Store uygulamasını eklememiştir.
Eğer cihazınızda Play Store uygulaması yoksa ve Play Store uygulamasını cihazınıza kuramıyorsanız, büyük bir ihtimalle cihazınız desteklenmiyordur.
İkinci neden ise; Google Play den uygulama indirmeye çalıştığınızda hata mesajları ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun nedeni ne olursa olsun, telefonunuz desteklese ya da desteklediğini bildiğiniz halde bile uygulama indiremiyorsanız yapacağınız şey uygulamaları doğrudan indirmek olacaktır.

Google Hesabı Olmadan Uygulama İndir

Her şekilde umut hala var. İlk seçeneğimiz Google Play Store da yer alan uygulamaları doğrudan indirmek ve cihazınıza kurmaktır. Bu yöntemin en büyük artısı herhangi bir Google hesabı gerektirmemesidir, yanlış anlaşılmasın Google hesabı kullanmak kötü bir şeymiş gibi algılanabilir. Sadece normal yöntemde bir Google hesabınızın olması gerekli ancak bu yöntemde gerekmiyor.
Tabii ki hiç uğraşmadan uygulamaları doğrudan Play Store uygulaması aracılığı ile indirmek daha kolaydır ancak mümkün değilse bu yöntemi kullanabilirsiniz.

(Servise ulaşmak için buraya ya da resme tıklayın)
apk downloader, google playden hesap olmadan uygulama indirme

 

APK indirici servisi, her tarayıcıdan kolaylıkla girebileceğiniz bir web uygulaması, bu servis aracılığı ile Play Store da yer alan uygulamaları indirebilirsiniz. Bazılarınızın aklında hemen bir şeyler belirmiş olabilir, ücretli uygulamaları indiremiyorsunuz 🙂

Yapacağınız tek şey; Play Store ‘ a webden girip hangi uygulamayı indirmek istiyorsanız, o uygulamanın adresini, tarayıcınızın adres çubuğunda gördüğünüz adresi kopyalayıp siteye yapıştırıp klavyeden enter’ a basmak yeterli, sistem sizin için otomatik olarak indirme bağlantısını oluşturacaktır.

Önemli Not: Sistem arada sırada çalışmaz hale geliyor. Bu durumda bir süre bekleyip yeniden denemeniz gerekebilir veya Chrome eklentisini kullanabilirsiniz, ancak bu eklenti sizin Google hesabınızın bilgilerini ve şifrenizi istiyor bu durum da bunu kullanmanızı pek tavsiye etmiyorum.

En garantisi servisin tekrar çalışır hale gelmesini beklemek.

Sonuç olarak;
Eğer Play Store uygulamasını kullanamıyorsanız uygulamaları doğrudan indirmek ve cihazınıza kurmak iyi bir fikir gibi görünüyor.

Harun Kocaman

Baba Matematikçi ve Bilgisayar ve Bilişim Yüksek Mühendisi

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu