Göz kamaştırıcı Kabak Koyu - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

Göz kamaştırıcı Kabak Koyu

Seyahatinize karar vermeden önce Rent Go’nun sunduğu araç kiralama seçeneklerini keşfedin.

Dünyanın koruma altına alınan 100 dağı arasında yer alan Babadağ’ın eteklerinde, endemik bitki çeşitliliği, yaban hayatı ve 200 metrelik koyuyla, özellikle genç seyahat severlerin tercih ettiği Kabak Koyu eşsiz görünümünün yanı sıra, doğal hayatı korumak için büyük oteller yerine kamp alanları ve ağaç evlerin kurulduğu bir bölge.

Kabak’a Nasıl Gidilir?

Kabak Koyu

Dalaman Havalimanı – Kabak mesafe/süre: 77 KM – 1 saat 49 Dakika

Dalaman Havaalanından çıktıktan sonra D555 boyunca devam edip, 48300 yönünde sağ-sol yaparak 48300 yoluna dönüp. 1km sonra sağa dönüp 700m sonra sola dönün ve dümdüz ilerleyin. D400 ve Kıdırak Cd. üzerinden Uzunyurt hedefine gidip, son olarak 48300 yönünde devam ederek hedefinize ulaşabilirsiniz.

Kabak’da ne yapılır?

Kabak Koyu

Kabak Koyu, şehir yaşamının koşturmacasından, gürültü ve ses kirliliğinden uzaklaşmak isteyenlere mükemmel bir sakinlik sunuyor. Koyu; doğa, hamak ve deniz üçlüsü olarak düşünebiliriz. Kabak koyunda görebileceğiniz yerler arasında Kabak Plajı, Kelebekler Vadisi, Faralya Köyü, Ölüdeniz, Antik Likya Yolu, Aladere Şelalesi ve Mavi Mağara yer alıyor.

Kabak’da bunların yanı sıra yapabileceğiniz aktiviteler;

  • Yürüyüş
  • Hamak / Deniz / Güneş ortamı
  • Camping (bungalov ve çadır)
  • Yoga / Meditasyon

YEME-İÇME

Kabak Koyu

Kabak bölesinde yetişen otlar çok fazla olduğundan çoğu yemekte kullanılır. Buna en tatli örnek Otlu gözleme, bu bölgede yiyebileceğiniz çok keyifli bir tercih. Diğer alternatifler ise deniz ürünleri, babadağ keşkeği, ölemeç çorbası, leğen böreği, et kapama, bulgurlu patlıcan, sılcan otu kavurması, çiriş otu yemeği, sarı ot kavurması ve zeytinyağlı enginarını yemeden dönmemenizi öneririz.

KONAKLAMA

Kabak Koyu

Kabak Koyunda birden fazla kamp alanı, ağaç ev, çadır alanı, çadır pansiyon bulunuyor. Buraya özgü diğer alternatif ise çevre köylerdeki ilginç konseptli yoga ve meditasyon otelleri olarak söylenebilir. Doğayla iç içe olmak isteyenler için ağaç evlerde konaklamak bire bir. Birinci derecede doğal sit alanı ve üçüncü derecede tarihi sit alanı olan koyda, alışılagelmiş tatil anlayışının dışında tamamen doğal bir ortamda tatil yapabilirsiniz.

Kabak Koyu seyahatinize karar verdikten sonra Dalaman Araç Kiralama ve Fethiye Araç Kiralama ziyaret ederek size uygun aracı kiralayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu