Beyoğlu’nda Gezilecek Yerler - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

Beyoğlu’nda Gezilecek Yerler

İstanbul’un en popüler ilçelerinin başında gelen Beyoğlu, İstanbul’a yolu düşenlerin rotalarının kesişiminde yer alıyor. İstanbul’un tarihine, kültürel ve sanatla alakalı zenginliklerine ev sahipliği yapan Beyoğlu gezilecek yerler bakımından muazzam bir çeşitlilik barındırıyor. Siz de İstanbul’un bu eşsiz ilçesine gitmeyi planlıyorsanız “Beyoğlunda ne yapılır?” sorusunun yanıtlarını şimdiden inceleyebilirsiniz. İstanbul’u doyasıya keşfetmek isterseniz zamanınızı verimli geçirmek için İstanbul araç kiralama ofislerimize uğrayabilir, özgür ve konforlu seyahatlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu yazımızda İstanbul Beyoğlu gezilecek yerler hakkında kısa bilgiler bularak rotanızı oluşturmak için harekete geçebilirsiniz.

Cihangir Sokakları

İstanbul Beyoğlu görülecek yerler sıralamalarının zirvesinde Cihangir sokakları bulunuyor. Eğlence hayatı, birbirinden eşsiz sokakları ve tarihi binaları ile görülmeye değer İstanbul semtleri arasında yer alan Cihangir, yokuşlarla karakterize dar sokakları ile tarihi atmosferi içine çekmek isteyenlerin kalbini fethediyor. İstanbul’a yolu düşenlerin ziyaret etmesi önerilen Cihangir sokakları keyifli bir gezi yapılması anlamına geliyor. Sokaklarda bulunan restoranlar, barlar ve birbirinden dikkat çekici kafeler Cihangir’in atmosferini hareketlendiriyor. İstanbul gezisine hareket ve canlılık katmak isteyenlerin beklentilerini fazlasıyla karşılayan Cihangir sokakları sizin de anılarınızdan silinmeyecek.

Cihangir sokakları keşfinde uğrayabileceğiniz önemli destinasyonlar da bulunuyor. Orhan Kemal Müzesi, Cihangir semtinde ziyaret edilmesi önerilen müzelerden biri. Nitekim Beyoğlu gezilecek müzeler arayışındaysanız siz de Cihangir’in güzelliklerini keşfederken Orhan Kemal Müzesi için zaman ayırabilirsiniz. Rotanıza tarihi yapıları eklemek isterseniz yine Cihangir’de yer alan Cihangir Camii, Çukurcuma Camii ve Çukurcuma Hamamı gibi destinasyonları da değerlendirebilirsiniz.

Beyoğlu’nun Olmazsa Olmazı: Taksim

Beyoğlu’nda Gezilecek Yerler 2

Beyoğlu’nun ikonik caddesi Taksim, İstanbul’un en çok ziyaret alan noktalarından biridir. İstanbul’un dinamizmini yansıtan bir hareketliliğe ve canlılığa sahip olan Beyoğlu Taksim gezilecek yerler çeşitliliği ile İstanbul’u ziyaret edenler için muazzam bir cazibe merkezidir. Araç kiralama hizmeti alınarak İstanbul’un farklı ilçelerinden hızlıca erişim sağlanabilen Beyoğlu Taksim gezilecek yerler arasında Taksim Camii, Taksim Meydanı, Roma’da yapılıp 1928 yılında meydana taşınan Cumhuriyet Anıtı, Surp Ohan Voskiperan Kilisesi ve Aziz Antuan Kilisesi gibi çeşitli destinasyonlar barındırıyor.

Taksim Meydanı ve Taksim Caddesi, Beyoğlu gezilecek müzeler özelinde de önemli bir çeşitlilik sunuyor. Taksim Sanat Galerisi ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapıyor. Türk ve Osmanlı sanatı başta olmak üzere etnografya eserleri ile de dikkat çeken Pera Müzesi için zaman ayrılması öneriliyor. İstiklal Caddesi’ni ziyaret edenlerin favori tercihlerinden biri de İllüzyon Müzesi. Sosyal medyada farklı fotoğraflarına denk gelinen İllüzyon Müzesi’nde birbirinden renkli ve farklı illüzyon alanları yoğun ilgi görüyor.

Taksim Meydanı’na yakın mesafede bulunan İstanbul Arkeoloji Müzeleri ise kesinlikle görülmeye değer. İstanbul Arkeoloji Müzeleri Türkiye’nin ilk müzesi olma özelliğine sahiptir.  Osman Hamdi Bey tarafından kurulan müzede uygarlık tarihinin eşsiz eserleri görülebilir. Rent Go araç kiralama ofisleri ile iletişime geçerek kiralayabileceğiniz araç ile Taksim’e yakın bir lokasyonda bulunan bu muhteşem müze kompleksini ziyaret edebilirsiniz.

Galata Kulesi

Beyoğlu’nda Gezilecek Yerler 3

İstanbul Beyoğlu gezilecek yerler listelerinin olmazsa olmazlarından biri de şüphesiz Galata Kulesi. İstanbul’un dünyaca ünlü simgelerinden biri olan Galata Kulesi Beyoğlu görülecek yerler arasında belki de en popüleri. Günümüzden yaklaşık 1500 yıl önce fener kulesi olarak inşa edilen Galata Kulesi, dünyanın en eski kulelerinden biridir. Galata Kulesi’nin çevresinde zaman geçirilecek çok sayıda kafe, restoran ve bar bulunur. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından olduğundan bölge her zaman canlı bir ambiyansa sahiptir.

Fransız Geçidi

Beyoğlu’nda Gezilecek Yerler 4

Beyoğlu’nun Karaköy semtinin simgesel noktalarından biri olan Fransız Geçidi, Kemankeş Caddesi ile Galata Mumhane Sokak arasında bulunur. 1860 yılında inşa edilen ve günümüzde hâlen kullanılan geçit hem mimarisi hem de kafeleri ile gezginlerin mola vermekten keyif aldığı lokasyonlardan biridir. İstanbul’da neoklasik tarzda yapılan ilk binaların bulunduğu Fransız Geçidi, Beyoğlu görülecek yerler arasında yer alır.

Siz de İstanbul gezinize renk ve keyif katacak Beyoğlu’nda hem tarihe tanıklık edebilir hem de İstanbul’un dinamizmine şahit olabilirsiniz. Daracık sokaklarda gezerken tarihi atmosferi içinize çekebilir, birbirinden özel tatlerin sunulduğu restoran ve kafelerde günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu