Sarıyer’de Gezilecek ve Görülecek Yerler - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

Sarıyer’de Gezilecek ve Görülecek Yerler

İstanbul’un en gözde ilçelerinde biri olan Sarıyer, sahip olduğu doğal güzellikler ve tarihe tanıklık eden yapıları ile herkesi kendine hayran bırakıyor. İstanbul’un Karadeniz’e açılan bağlantı noktası olarak tanımlanan bu özel ilçeyi keşfetmek için kısıtlı saatlerden daha fazlasına ihtiyacınız var.

Garipçe Köyü, Rumeli Hisarı ve Belgrad Ormanı gibi önemli destinasyonları içeren Sarıyerde gezilecek yerler listesini tamamlamak içinse araç kiralama hizmetinden yararlanabilir, bu sayede geziniz sırasında konforlu ve özgür bir deneyim yaşayabilirsiniz. İstanbul Sarıyer gezi planlaması yapmadıysanız yola çıkmadan önce İstanbul Sarıyer görülecek yerler listemize de göz atabilirsiniz.

Belgrad Ormanı: Şehrin Kaosundan Uzak Bir Dinlenme Noktası

İstanbul Sarıyer ilçesinin sınırları içerisinde yer alan, yeşilin tüm tonlarının dört mevsim boyunca cömertçe sergilendiği Belgrad Ormanı, özellikle hafta içi günlerde keyifle gezilebilecek yerlerden biri. Mevsim geçişlerinin yaprak renklerinden anlaşılabildiği bu eşsiz alanda yürüyüş parkurları, tarihi bentler, bisiklet parkuru, koşu parkuru gibi özelleşmiş alanlar bulunuyor. Fotoğraf çekmekten hoşlananlar için büyüleyici anların yakalanmasını sağlayan bir manzaraya sahip olan Belgrad Ormanı içerisinde yemek yenebilecek işletmeler de hizmet veriyor. Birçok mesire yerine de ev sahipliği yapan Belgrad Ormanı hafta sonlarında ve tatillerde İstanbul’da yaşayanların kaçış noktalarından birine dönüşüyor.

Rumeli Hisarı: Tarihe Tanıklık Etmek İsteyenlerin Favori Destinasyonu

Sarıyer’de Gezilecek ve Görülecek Yerler 2

Emirgan ve Bebek arasındaki 30 dönümlük bir alanı kaplayan ve 1452 yılında, İstanbul’un fethine hazırlanılırken inşa edilen Rumeli Hisarı, İstanbul’un ikonik tarihi yapıları arasında yer alıyor. Eşsiz bir manzaraya sahip olan hisarın dört ana ve bir tali kapısı bulunuyor. Bahçesindeki açık teşhir alanının yanı sıra kapalı sergi salonu da gezilebiliyor. İstanbul Sarıyer gezi rotasına kesinlikle dahil edilmesi gereken Rumeli Hisarı, yaz aylarında birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Küçük, Sevimli ve Bir O Kadar Popüler: Garipçe Köyü

Sarıyer’de Gezilecek ve Görülecek Yerler 3

İstanbul Sarıyer’e yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Garipçe Köyü, popülaritesi giderek artan sevimli bir yerleşimdir. Doğa ile baş başa kalmak ve sakin bir hayatın sunduğu dinginliği kısa süre de olsa deneyimlemek isteyenlerin uğrak noktalarından biri olan Garipçe Köyü’nde kahvaltı mekânları ve balık restoranları yaşanan deneyimi bir üst noktaya çıkarıyor. Osmanlı ve Bizans döneminden kalma çeşitli eserlerin görülebileceği bu köyün en yüksek alanında, mimarı ve yapım tarihi hakkında bilgi sahibi olunmayan bir gözetleme kulesi bulunuyor. İstanbul Sarıyer gezilecek yerler listenize bu sevimli köyü eklerseniz Rumelifeneri’ni de ziyaret ederek gezinizi güzelleştirebilirsiniz.

Emirgan Korusu: Boğaz Manzarasına Karşı Koymak İmkânsız

Sarıyer’de Gezilecek ve Görülecek Yerler 4

İstanbul Sarıyer’de doğa ile baş başa kalınabilecek yerlerden biri olan, çevresi duvarlarla çevrili Emirgan Korusu, İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarasını gözler önüne seriyor. Koruda bulunan tarihi köşklerde kahvaltı yapılabiliyor, piknik alanlarından faydalanılabiliyor. Koruyu Nisan ayında ziyaret edenler Lale Festivaline de katılabiliyor. Yapay şelaleleri, göletleri, piknik alanı ve oyun parkları ile ailecek keyifli zaman geçirilebilen Emirgan Korusu hafta sonları son derece kalabalık oluyor.

Tarabya İstanbul Sarıyer’in Lezzet Duraklarından Biri

Sarıyer’de Gezilecek ve Görülecek Yerler 5

Hem İstanbul’un hem de Sarıyer’in en popüler noktalarından olan Tarabya, sahildeki balık restoranları ile şehrin tat durakları arasında gösteriliyor. Sahip olduğu eğlence mekânları ile de hareketli bir yaşantıya tanıklık etmek isteyenlerin favori noktaları arasında bulunan Tarabya, boğaz manzarası ile eşsiz bir buluşma yaşanmasını sağlıyor.

Yaz Aylarında Serinlemek İsteyenlerin Adresi: Kilyos Plajı

Sarıyer’de Gezilecek ve Görülecek Yerler 6

İstanbul Sarıyerde görülecek yerler listeleri mevsimden mevsime değişebiliyor. Yaz aylarında serin sularla buluşarak serinlemek isteyenlerin vazgeçilmez adresi olan Kilyos Plajı Sarıyer’in en kalabalık noktalarından birine dönüşüyor. Deniz, kum ve güneş keyfini piknikle taçlandırmak isteyenler plajın çevresindeki yeşil alanlarda eşsiz bir gün geçirebiliyor.

Siz de rotanızı yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın de en önemli metropolleri arasında yer alan İstanbul’a çevirdiyseniz İstanbul Sarıyer’i gezi planlamanıza dahil edebilir, İstanbul araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak İstanbul’da geçirdiğiniz her anı doyasıya değerlendirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu