Kayak Yapmak İsteyenler için İstanbul’a Yakın Bir Öneri: Kartepe - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

Kayak Yapmak İsteyenler için İstanbul’a Yakın Bir Öneri: Kartepe

Seyahatinize karar vermeden önce Rent Go’nun sunduğu araç kiralama seçeneklerini keşfedin.

Kocaeli’ne bağlı olan Kartepe İstanbul’a yakın bir kayak tatili alternatifi sunuyor. İstanbul’dan ve Ankara’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kartepe’ye giderken yolunuzun üzerinde bulunan Maşukiye’de ise kahvaltı molası verebilirsiniz.

Kartepe’ye Araçla Nasıl Gidilir?

Kocaeli’ne bağlı olan Kartepe İstanbul’a yakın bir kayak tatili alternatifi sunuyor. İstanbul’dan ve Ankara’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kartepe’ye giderken yolunuzun üzerinde bulunan Maşukiye’de ise kahvaltı molası verebilirsiniz.

Kartepe’ye Araçla Nasıl Gidilir ve Ne Kadar Sürer?

Kayak Yapmak İsteyenler için İstanbul’a Yakın Bir Öneri: Kartepe 2

İstanbul Kartepe arası ortalama olarak olarak araçla 2 saat sürmektedir. E5 yolu üzerinden İzmit doğu çıkışından çıkın ve Sapanca ayrımına girin. Sapanca ayrımından sonra yaklaşık 15 km daha yol yaparak Kartepe’ye ulaşabilirsiniz. Eğer Ankara’dan geliyorsanız Tem otoyolundan İzmit yönüne doğru gidin. Sapanca gişelerinden çıktıktan sonra İzmit yönüne doğru 15 km daha yol yaparak Kartepe’ye ulaşabileceksiniz.

Aracınız yoksa hemen Araç Kiralama sayfamızdan uygun bir tane kiralayıp gidebilirsiniz.

İstanbul – Kartepe mesafe/süre: 125 KM – 1 saat 51 dakika

Kartepe’de Ne Yapılır?

Kartepe’de Ne Yapılır
Kartepe adından da anlaşılacağı üzere kış turizmi için kapılarını misafirlerini açıyor. Eşsiz doğa manzarası ve konforlu konaklama merkezleriyle İstanbul’a yakın bir kayak merkezi olan Kartepe, Uludağ’a göre daha küçük pistler sunuyor. Acemiler için biraz zorlayıcı olan bu pistler oldukça dik ve dar alanda. Profesyonel olarak kayak sporuyla ilgilenmiyorsanız bembeyaz ve yoğun kar yağışıyla Kartepe sizi oldukça memnun edecektir. Kar malzemelerini kiralayacaksanız Kartepe’ye çıkmadan halletmenizde fayda var. Çünkü Kartepe’ye yaklaştıkça malzemelerin fiyatı da artıyor.

Kartepe’de Ne Yenir?

Kartepe’de Ne Yenir

Kartepe yoluna girer girmez sizi köfte ve sucuk kokuları saracak. Yol üzerinde irili ufaklı olarak sıralanmış olan dükkanlardan mangalda pişirilen sucuk ekmeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Biraz büyük işletmelerin içerisinde bulunan şöminede Kartepe’nin manzarasına ayrı bir hava katıyor.

Kartepe’de Nerede Konaklanır?

Kartepe’de Nerede Konaklanır
Kayak merkezinde 5 yıldızlı otel bulunmakta. Merkezde yer alan tek otel olması sebebiyle Kartepe’de konaklama alternatifleri maalesef mevcut bulunmuyor. Dilerseniz Kocaeli merkezde konaklayıp araçla Kartepe’ye çıkabilirsiniz.

Kartepe’de kayak gezisine karar verdikten sonra İstanbul Araç Kiralama ve Kartepe’ye yakın olan bir başka şehir olan Eskişehir Araç Kiralama ofislerimizi ziyaret ederek size uygun aracı kiralayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu