Doğal Güzelliğiyle Ünlü Bir Kaçamak Noktası: Bolu Abant - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

Doğal Güzelliğiyle Ünlü Bir Kaçamak Noktası: Bolu Abant

Seyahatinize karar vermeden önce Rent Go’nun sunduğu araç kiralama seçeneklerini keşfedin.

Bolu günümüzde hemen herkes tarafından bilinen doğa harikası bölgelerden biridir. Bölge rakım olarak yüksek bir alanda olması sebebiyle oksijen olarak son derece yoğun olduğu gözlemlenmiştir. Bölge olarak Abant nerede diye açıklamak gerekirse Türkiye’nin Güney Batı konumunda olan Bolu il sınırları içerisinde yer verilmiştir.

Kamp tatilcileri içinde oldukça uygun bir konumdadır. Abant kamp alanı olarak tercih edilen bu bölge gölleri ve iklimi ile son derece keyifli bir tatil beldesi olarak değerlendirilmektedir. Abant tatillerinde kişilerin tercih edecekleri konaklama seçenekleri arasında yer alan unsurlardan biri de Abant bungalov evleridir. Bungalovlar doğanın tüm dokusunu hissedebilmek için tercih edilebilecek konaklama seçenekleri arasındadır.

Abant Tatil Keyfi

Kış turizmi açısından oldukça elverişli bir konumda olan Abant hemen herkes tarafından tercih edilen tatil seçenekleri arasında yer alır. Abant Tabiat Parkı doğası ve yeşiliyle eşsiz fotoğraf manzaralarına ev sahipliği yaparken bu bölgenin kendine özel en belirgin özelliği ise bölgede bulunan ağaçların göller üzerine yansımasıdır. Abant Gölü etrafındaki ağaçların göl üzerine yansımaları bölgenin meşhur fotoğraf manzaraları arasında yer verilmiştir.

Abant’ta Nereye Gidilir?

bolu yedi göller
Tabiat olarak son derece eşsiz ve muhteşem bir manzaraya sahip olan Yedigöller Bölgesi doğanın keşfedilmesi gereken en kıymetli hazinesi konumundadır. Bolu Abant gezilecek yerler listesinde ilk sıraya yazılması gereken bu göller yöresinde yedi farklı göl bulunmaktadır. Bu gölleri yürüyüş yaparak tek tek keşfetme ise tatilcilerin tercihlerinden biri olacaktır.

Abant’ta Ne Yenir?

Bolu mutfağı Son derece ünlü bir mutfaktır. Türkiye’nin en meşhur aşçıları bu yörede yetiştirildiği bilinmektedir. Bu nedenle Son derece tatli bir mutfağı olan Bolu, bilözelsa et yemeklerinde son derece gözde menülere ev sahipliği yapıyor. Et yemeklerinde tat şöleni sunan ustaların en büyük sırları ise, bölgenin besiciliğinin de verimli ve uygun şartlarda yapılıyor olmasıdır.

Türkiye’nin Saklı Cennetlerinden Bir Köşe Abant

Abant
Günümüzde kış ve yaz sezonu dâhil yılın tüm dönemlerinde farklı bir tatil kültürüyle tatilcilere keyifli bir ortam sunmaktadır. Kış mevsimlerinde büyük Abant Gölü’nün buz tutuyor olması birçok tatilci için donan buz üzerinde yürüme keyfi anlamına gelmektedir. Bu nedenle Abant’ta ne yapılır sorularına her mevsim farklı bir cevap verilebilmektedir. Kış dönemleri için donmuş olan göl üzerinde yürüyüş ya da kayak keyfi, ilkbahar ve sonbahar için bol oksijeniyle tabiatta huzur bulmak adına keyifli bir seyahat sunulmaktadır. Yaz aylarında ise Abant Dağ Evleribölgenin manzara seyri ve sahip olduğu tüm detayları tatilcilere sunan yapılarıyla ve natürelliği ile eşsiz bir tatil imkânı sağlar. Aynı zamanda serin havasıyla yazın sıcaklıklarından uzaklaşmanıza yardımcı olan bir kaçış noktasıdır.

Abant – Yedigöller Kamp Alanı

bolu abant kamp alanı
Diğer adı ile göller yöresinin kamp alanları da son derece uygun koşullarda kampçılara hizmet sağlamaktadır. Göller arasındaki düz bölgelerde kamp için uygun koşulların bulunuyor olması bölgede son derece verimli ve aktif bir kamp alanı oluşturulma konusunda uygunluk sağlıyor.
Abant kamp severler için uygun bir bölge olmasının yanı sıra kamp ekipmanları ile ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Kamp yapmak, yaban hayatını tanıyor olmak ve bu koşullara uyum sağlayabilmek adına bu ekipmanlar büyük önem taşır.

Kamp Seyahatleri İçin Vazgeçilmez Rotalar!

Genellikle son dönemlerde oldukça meşhur olan kamp seyahatleri, her geçen gün tatilcilerin gözünde ivmesini hızla arttırmaktadır. Herkes Rent Go Camp araç ekipmanı kiralayarak keyifli ve macera dolu bir tatilci ruhuyla hareket edebilir. Bu araçlar ile tercih ettiğiniz bölgenin adını haritadan bulmanız yeterli. Bir konaklama planı ya da rezervasyon planı gerektirmeyen bu seyahat herkes için son derece keyifli günleri vaat ediyor.

Sizler de maceracı araçlar ile özgürlüğü tadına doyasıya varmak istiyorsanız geç kalmadan Rent Go Camp araç ekipmanı ile tanışmalısınız. Bunun yanı sıra kendinize yeni rotalar belirleyebilir, seyahatlerinize renk katabilirsiniz. Bu seçimler için İstanbul’a Yakın Kamp Alanları Rehberi size yardımcı olacaktır. Birbirinden farklı seçenekler ile kişilere sunulan bu araç üstü ekipman, herkes için son derece keyifli bir tatil konsepti sunuyor.

Bolu Abant gezisine karar verdikten sonra İstanbul Araç Kiralama, Bursa Araç Kiralama ve diğer ofislerimizi ziyaret ederek size uygun aracı kiralayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu