Çanakkale’de Bir Antik Kent: Assos - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

Çanakkale’de Bir Antik Kent: Assos

Seyahatinize karar vermeden önce Rent Go’nun sunduğu araç kiralama seçeneklerini keşfedin.

Çanakkale kültürel miras olarak son derece zengin bir geçmişe sahip lokasyonlardandır. Bu nedenle bölgeye bağlı bulunan tatil beldelerinde de aynı tarihi doku ile turizm renklenmektedir. Tarihi dokuları arasında yer alan Assos Antik Kenti ve Assos Kadırga Koyu tatilcilerin bölgeye gittiğinde ne olursa olsun ziyaret etmesi gereken yerler arasında bulunan mekânlardır.

assos antik kenti

Antik kentleriyle meşhur bir il olan Çanakkale, günümüze kadar birçok yapısını korumuş olmasının yanı sıra şanlı geçmişi ile dünya tarihine konu olmuştur. Bölgenin eşsiz tatil beldelerinden Assos, tarihi kalıntıları, koyları ve deniziyle meşhur yerlerden biridir. Bölge de su altı dalış ekipleri oldukça meşhurdur. Bu ekipler, eğitimler düzenlemekte ve tatilcilere farklı bir su altı deneyimi yaşatmaktadır.

Assos’ta Gezilecek Yerler

Athena Tapınağı

Assos Athena Tapınağı

Assos Athena Tapınağı, bu lokasyonda Roma Dönemi’nden kalma bir yapı olarak dikkatleri çekmektedir. Tapınağın yanı sıra bu çevre eski dönemlerde bir liman kenti olarak kullanılmış. Burayı ziyaret ettiğinizde Assos Antik Liman çevresi sizi tarihte bir yolculuğa çıkarır. Çanakkale tarihin önemli yapıtlarının bulunduğu açık hava müzesi gibidir. Bölgede deniz turizmi ise son derece gelişmiştir.

Antik Liman

Assos Antik Liman

İstanbul ile 400 km mesafede olan Assos, Ayvalık’a ise sadece 17 km uzaklıkta yer almıştır. Kamp hayatına elverişli olması ise ayıca kişilerin tercihlerinden biri olmaktadır. Batı Ege Denizi bol rüzgâr alan bir konumda yer alır. Bu sebeple kamp olanaklarından yararlanırken su sporlarını da deneyimleme imkanınız mevcuttur.

Assos Kamp Alanı

Assos Kamp Alanı

Doğayla iç içe olmak isteyenlere özel olarak hazırlanmış olan bölgeler sunan Assos, kamp olanaklarıyla ünlüdür. Assos kamp alanları, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm hizmet sunan camping hizmetlerini sizlere sağlar. Bu lokasyonda kamp yapmak, antik kentin son derece özgür ve eğlenceli bir bakış değerlendirilmesini sağlar. Otantik bir yerde doğayla baş başa kalmanızı sağlar.

Assos kamp olanaklarının bu denli gelişmiş olmasının bir diğer sebebi de iklimidir. Aşırı sıcakların veya soğuk hava koşullarının hissedilmediği bu alanda konaklamak için kamp ürünlerinin kiralanması ve satın alınması halinde tatilcilerin ilk kamp deneyim tecrübesini Batı Ege Bölgesi’nde rahatlıkla deneyimleyebilmektedir. Özgür olmak ve hayatın doğal döngüsünü kaçırmadan yakalayabilmek burada son derece kolaydır. Kamp tatili, kişilere kendilerine daha mutlu, daha özgür ve daha maceracı hissettirmektedir. Bu durum da kamp tatilini, alternatif konseptlere göre vazgeçilmez kılmaktadır. Kamp konusunda en yaygın olan bölge Akdeniz olarak kabul ediliyor olsa da artık günümüzde birçok alan bu hizmetten yararlanmanızı sağlar.

Rent Go Camp ile Assos’un Güzelliklerini Keşfedin!

Bölgede tatile giderken, kamp ile uyumlu araçların tercih edilmesi tatilinizin kusursuzca devam etmesi için son derece önemli bir detay olacaktır. Gerekli kontrollerin yapılması ile de görüleceği gibi motor hacmi ve çekiş gücü yüksek araçlar ve çadırınız ile tatile çıkabiliyor olmak son derece keyifli ve bir o kadar da eğlenceli bir durum olacaktır.

Assos’u keşfederek antik bir yolculuğa çıkmaya karar verdikten sonra İstanbul Araç Kiralama, İzmir Havalimanı Araç Kiralama ve diğer ofislerimizi ziyaret ederek size uygun aracı kiralayabilirsiniz. Assos Kamp alanlarını doyasıya keşfe çıkmak için ise Rent Go Camp kiralanabilir. Araç üstü çadır aparatıyla, kişilerin tatilden beklentilerine göre kolaylık ile ayarlanabilmektedir.

Sizlere de Türkiye’de Doğa Yürüyüşü Yapabileceğiniz Yerler içeriği üzerinden kendinize heyecanlı rotalar belirlemek kalacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu