Bozcaada - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

Bozcaada

Seyahatinize karar vermeden önce Rent Go’nun sunduğu araç kiralama seçeneklerini keşfedin.

Bozcaada, Ege Denizi’nin kuzeyinde, Çanakkale iline bağlı küçük bir ada. Türkiye’nin üçüncü büyük adası olarak Çanakkale Boğazı’nın hemen girişinde yer alan bu şirin ada son dönemde çok fazla ilgi görüyor. Adana çok güzel restaurantlarda yemek yiyebilir, denize girebilir, şarap tadımı yapabilirsiniz.

Bozadaya Nasıl Gidilir?

bozcaada

İstanbul – Bozcaada mesafe/süre: 388 KM – 6 saat 15 dakika

Avrasya Tüneli üzerinden D100 hedefine gidip Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu/O-5 yönünde devam edin ve Bursa Çanakkale Yolu/D200/E90 çıkışına girdikten sonra Ezine Geyikli Yolu üzerinde ilerleyin. Arabayla Geyikli-Bozcaada Feribotu hedefine gidip feribota binin.

Bozcaada’da ne yapılır?

bozcaada

Bozcaada da yapabileceğiniz birden fazla çok güzel etkinlikler var. Kısa veya uzun tatil olarak gidebilirsiniz bu bölgeye eğer kısa bir tatil olarak gidecekseniz ilk görmeniz gereken yerler;

Bozcaada Kalesi, şarap fabrikaları, bağ evleri, gün batımı etkinliği, Meryem ana kilisesi, ayazma bölgesindeki plajlar, manastır, polente ve rüzgar gülleri bizim ilk tavsiyelerimiz arasında. Eğer vaktiniz kalırsa bu yerleri de gezebilirsiniz. Rum Mahallesi, Bozcaada Müzesi, Bozcaada kurabiyecileri, yunan mimarisi yapılar ve selfie fotoğraflar için mekanlar.

YEME-İÇME

bozcaada

Bozcaada’nın en meşhur ve bilinen bir reçeli var o da domates reçeli bunun yanı sıra diğer Bozcaadaya özgü yemekler ve içecekler şunlar;

Çiğ dolma, ada mantısı, çullama, piruhi, deniz börülcesi, rum tatleri, asma yaprağında sarma, lipsos buğulaması, Bozcaada bademlisi, damla sakızlı kurabiye, mafiş tatlısı, koruk suyu ve şarapları oldukça meşhur.

KONAKLAMA

bozcaada

Konuklarına samimi konaklama seçenekleri sunan Bozcaada’da  şehir merkezinde veya şehre biraz uzakta konaklama tercih edebilirsiniz. Adanın merkezinde kalmak isterseniz Rum ve Türk mahallesi olarak iki kısma ayrılmış olan merkezde faaliyet gösteren oteller, adanın her yerinde olduğu gibi, çoğunlukla aile işletmelerinden oluşuyor. Bu otellerden plajlara, meyhanelere ve adanın gezilecek mekânlarına ulaşmak oldukça kolay.

Merkeze uzak daha sakin bir bölgede konaklamak isterseniz ise ağırlıklı olarak bağ ve çiftlik evlerinden oluşan tesisleri tercih edebilirsiniz. Doğayla iç içe, sessiz bir ortamda bulunmaları merkez dışındaki otel ve pansiyonların en büyük avantajları.

Bozcaada gezisine karar verdikten sonra İstanbul Araç Kiralama, İzmir Havalimanı Araç Kiralama ve diğer ofislerimizi ziyaret ederek size uygun aracı kiralayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu