Benzersiz Güzelliğin Adresi Kapadokya - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

Benzersiz Güzelliğin Adresi Kapadokya

Seyahatinize karar vermeden önce Rent Go’nun sunduğu araç kiralama seçeneklerini keşfedin.

Sizleri etkisi altında bırakacak tarihi atmosferini deneyimlemek isteyenler için harika bir önerimiz var: Kapadokya

Nevşehir ilimizde bulunan ve sizi hem tarihiyle hem de doğa harikası peri bacalarıyla muhteşem bir yolculuğa çıkaracak Kapadokya’da oldukça geniş ve tatmin edici etkinlikle hafta sonunuzu unutulmaz kılacaksınız.

Kapadokya planınızı yaparken bu yazımızı dikkate almanızda fayda var. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz Kapadokya gezi rehberine başlıyoruz!

Kayseri Rent Go ofisinden kiralayacağız araçla 1 saat 6 dakika süren yolculuğun ardından şanslıysanız dev balonların gökyüzünü süslemesiyle karşılaşıyorsunuz.

Bu renkli şölenden sonra harika anılar biriktireceğiniz gezi turuna başlayabilirsiniz.

Kapadokya’da Görülmesi Gereken Yerler

1) Derinkuyu Yeraltı Şehri

Derinkuyu

Geçmişte sürekli akınlar ve yağmalarla karşı karşıya kalan eski Kapadokyalıların en son çaresi köylerin altına köylerinin altına sığınabilecekleri ikinci bir köy kazmakta bulmuşlar. Hititliler’den Bizanslılara kadar bir çok medeniyete kucak açan şehirdeki yeraltı şehrini görmeden Kapadokya’ya gittim demeyin.

2) Vadiler: Güllüdere Vadisi, Ihlara Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Devrent Vadisi, Gomeda Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Aşk Vadisi

Kapadokya Vadileri

Başlıktan da göreceğiniz gibi Kapadokya tam bir vadi cenneti. Güllüdere Vadisi, Ihlara Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Devrent Vadisi, Gomeda Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Aşk Vadisi görmeye değer güzelliklerden. Fırsatınız varsa gün doğumunu bu vadilerden birinde selamlayın ve izleyin seremoniyi…

3) Asmalı Konak

Asmalı Konak

Asmalı Konak’ın ihtişamlı mimarisi, kocaman avlusu, otantik odaları ile görülmeye değer mimari yapılardan biri. Yalnız Asmalı Konağa gitmeden önce ziyaret saatlerini öğrenmenizde fayda var.

4) Göreme Açık Hava Müzesi

Göreme Açık Hava Müzesi

Göreme’de bulunan Açık Hava Müzesi, abartısız bir şekilde sizi muhteşem bir yolculuğa çıkaracak. Adı üstünde açık olan bu müze geçmişin kalıntılarını gökyüzü eşliğinde size sunarken yürüyüş yaptığınız zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

5) Uçhisar Kalesi

Uçhisar Kalesi

Göreme’de bulunan Uçhisar, Kapadokya’yı kuş bakışı görecek tek yer olan ve her yerinden görülen en büyük, en görkemli peri bacasıdır. Kapadokya’nın tüm güzelliklere tepeden bakmak isteyenler için bulunmaz Uçhisar kalesini ne olursa olsun görmelisiniz.

6) Vaftizci Yahya Kilisesi

Kapadokya’nın Çavuşin bölgesinde yer alan ve en eski kiliselerden biri olan Vaftizci Yahya Kilisesi yüzyıllara dayanan mimarisiyle bugün eski halini almasada ziyaretçilerini ağırlayacak ve onları yüzyıllar öncesine götürebilecek güce sahip tarihi bir doku.

Kapadokya’da Başka Neler yapabilirsiniz?

Kapadokya

O kadar yer gezdik peki başka neler yapabiliriz dediğinizi duyar gibiyiz. Kapadokya denilince akla gelen ilk etkinlik tabii ki balon turu. Sabahın ilk saatlerinde başlanan balon serüveniyle güneşin doğuşunu gökyüzünde selamlayabilirsiniz. Başka bir alternatif olarak da göğe yükselen balonları seçeceğiniz bir tepede ya da otelinizin terasında izlemeyi seçebilirsiniz.
Onun dışında çömlek yapımı, safari, atv turu, şarap tadımı ile kendinizi şımartmayı unutmayın.

Peki Ne Yemelisiniz ?

Testi Kebabı

Kapadokya’ya özel olan tatleri tadınca asıl gezinizi gerçek bir deneyim haline dönüştürebilirsiniz diye düşünüyoruz. Bu yüzden Nevşehire özel olan testi kebabını, dolazı, köftürü, kuru kaymağı deneyimlemeden ben Kapadokya’ya gittim demeyin.

Kapadokya gezisine karar verdikten sonra İstanbul Araç Kiralama, Ankara Araç Kiralama ve diğer ofislerimizi ziyaret ederek size uygun aracı kiralayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu