Kadıköy Gezilecek Yerler - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

Kadıköy Gezilecek Yerler

İki kıtanın buluşma noktası olan ve binlerce yıldır sayısız medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul, şüphesiz görülmesi gereken şehirler arasında yer alıyor. Her noktasında ayrı keşifler vadeden bu özel şehirde geçirilecek zamanı planlamak kolay sayılmasa da kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bazı ilçelerin bulunduğu biliniyor.

İstanbul’un ikonik ilçelerinden olan Kadıköy tanıklık ettiği geçmişi somutlaştıran tarihi binaları, öğrenci nüfusunun sunduğu yüksek enerjisi, şehrin kozmopolit yapısını gözler önüne seren caddeleri ve parkları ile ziyaret edilmesi gereken destinasyonlardan biri olarak değerlendiriliyor. Kadıköy gezilecek yerler son derece çeşitli olsa da İstanbul Kadıköy dendiğinde herkesin aklına gelen rota aynı olmuyor. Siz de İstanbul Kadıköy gezinizi planlamak ve kendi rotanızı çizip size özel bir deneyim yaşamak için Kadıköy araç kiralama hizmetinden yararlanabilir, hemen yola çıkabilirsiniz.

Boğa Heykeli

İstanbul Kadıköy’ün ikonik yapılarından biri de Boğa Heykeli. Bahariye Caddesi girişinde yer alan ve gücü simgeleyen heykel, Kadıköy’ün en bilinen buluşma noktaları arasında yer alıyor. Fransız heykeltıraş Isidore Jules Bonheur tarafından 1864 yılında tamamlanan eser, bugünkü yerine 1990’lı yıllarda taşınmış. Siz de rotanızı Kadıköy’e çevirirseniz Boğa Heykeli’ni görmeyi ihmal etmeyin.

Bağdat Caddesi

Kadıköy Gezilecek Yerler 2

Kadıköy dendiğinde akla ilk gelen yerler arasında Bağdat Caddesi ilk sıralarda geliyor. Tarihi Bizans dönemine dek uzanan semt İstanbul’un en popüler destinasyonlarından biri olarak öne çıkıyor. Cadde boyunca birçok restoran, kafe ve mağaza ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekiyor. Alışveriş yapmak ya da şehrin dinamizmini yakalamak için siz de araç kiralama hizmetinin sunduğu konforu yaşayabilir, adını Osmanlı İmparatorluğu’nun Bağdat fethinden alan bu nezih destinasyonu rotanıza ekleyebilirsiniz.

Haydarpaşa Garı

Kadıköy Gezilecek Yerler 3

Kadıköy rıhtımda yer alan Haydarpaşa Garı, İstanbul’un modernleşmesine tanıklık eden muazzam bir yapı. İki yıllık bir çalışma sonucunda son halini alan ve 1908 yılında hizmete giren gar, yangınlar ve patlamalarla zaman içerisinde büyük zarar görmüştür. Son olarak 2010 yılında çıkan yangında çatısının büyük bir kısmı zarar gören ikonik yapının restorasyonu devam etmektedir. Alman mimari özelliklerini taşıyan gar, görkemli görünümü ile Kadıköy’ün simgelerinden biridir.

Caddebostan Sahili

Kadıköy Gezilecek Yerler 4

İstanbul Kadıköy gezisi planlayanların uğrak noktası olan Caddebostan Sahili, İstanbul Boğazı’nın keyfini sürmek isteyenlerin kalbini fethediyor. Uzun yürüyüş yolları ve yeşil alanları ile şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin sıklıkla ziyaret ettiği bölgede farklı beklentilere yanıt sunan kafeler ve eğlence mekânları da bulunuyor. Yaz aylarında denize girmek isteyenlerle kalabalıklaşan sahilde farklı aktivite seçeneklerini değerlendirmek mümkün. Çimlerde oturmak, restoranlarda zaman geçirmek, sahil şeridinde yürümek ya da bisiklete binmek Caddebostan Sahili ruhu yakalamak için favori aktivitelerden.

Moda Caddesi

Kadıköy Gezilecek Yerler 5

Farklı konseptlere sahip kafeleri, butik çikolata dükkanları ve çay bahçeleri ile İstanbul’un en gözde destinasyonları arasında yer alan Moda Caddesi, Kadıköy’e yolu düşenlerin kesinlikle ziyaret etmesi gereken duraklardan. Nostaljik dokusu ve benzersiz atmosferi ile herkesi kendine hayran bırakıp mekân aidiyeti oluşturan Moda Caddesi birçok farklı aktivitenin de merkezi konumunda. Moda’da yapılacaklar arasında ilk sıralarda Barış Manço Müzesi’nin ziyaret edilmesi geliyor. Barış Manço Müzesi, Moda Caddesi ile özdeşleşmiş durumda. Sanatçının eserlerini ürettiği evde meşhur yüzükleri, kıyafetleri, ödülleri, tabloları, fotoğrafları ve daha nicesine rastlamak mümkün.

Özgürlük Parkı

Kadıköy Gezilecek Yerler 6

İstanbul Kadıköy gezi planı yapacak olanların rotalarına Özgürlük Parkı’nı da dahil etmelerinde fayda var. İçerisinde amfi tiyatro, evcil hayvanlar için özel alanlar, bisiklet yolu, tenis kortu, oyun alanları, yürüyüş alanı, basketbol ve futbol sahaları bulunan Özgürlük Parkı 120 bin metrekarelik bir alana sahip. Şehrin kaotik atmosferinden uzaklaşmak isteyenlerin kaçış noktalarından biri olan Özgürlük Parkı her yaştan kişinin keyifli zaman geçirebileceği lokasyonlardan biri. Parkta kafeterya bulunması gün boyu ihtiyaçların karşılanması adına önemli bir konfor sunuyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu