Ford Tourneo Courier Özellikleri ve İncelemesi - Teknoloji Güncesi
Araç

Ford Tourneo Courier Özellikleri ve İncelemesi

Her ne kadar MPV sınıfına olan ilgi son yıllarda kompakt ve SUV modellerine kaymış olsa da Ford Tourneo Courier hala daha birçok kişinin gözdesi. Üstelik Ford Tourneo Courier’ın neden bu denli geniş bir hayran kitlesine sahip olduğunu anlamak da oldukça basit. Pratik ve kolay kullanıma sahip olan Ford Courier özellikleri ile geniş bir kitlenin ihtiyaçlarını karşılıyor. Oldukça düşük operasyonel maliyetlere sahip olması da tercih sıklığını artırıyor. Bu nedenle Ford Courier kiralama düşünenler için bu özellikler önemli avantajlar haline geliyor. Aracın 1,5 litrelik dizel motoru 99 beygir güç üretebiliyor. Ford Tourneo Courier her ne kadar MPV segmentinde bir araç olsa da Ford Fiesta ile aynı platformu kullanıyor. Özellikle araca önden bakıldığında Ford Fiesta esintilerini gözden kaçırmak imkânsız hale geliyor.

Ford Tourneo Courier Sürüş Performansı

İlk başta 99 beygir güç biraz soru işareti oluştursa da Ford Tourneo Courier aslında oldukça performanslı. Bununla beraber yoldaki bozukluklara karşı oldukça rahat bir sürüş sağlıyor. Yolların biraz daha iyi durumda olduğu şehirler arası yolculukta oldukça rahat ve sessiz bir yolculuk sunuyor. Yüksek bir araç olmasına rağmen virajlarda gayet iyi bir yol tutuşuna sahip olan araç kolay kolay savrulmuyor. Araç içi yalıtımı sayesinde özellikle uzun yolda ve sabit hızlarda araç içerisine rüzgâr ve motor sesi oldukça az geliyor. Bu da sürücülere konforlu bir yolculuk sunuyor.

Ford Tourneo Courier Özellikleri ve İncelemesi 2

Ford Tourneo Courier Teknik Özellikleri

Ford Courier teknik özellikleri ile sadece MPV sınıfı araç ihtiyacı olanların değil hem de araç kiralama isteyen kişilerin de ilgisini çekiyor. 1,5 litre Duratorq TCDİ motor 215 nm torka sahip. Bu gücü oldukça düşük yakıt tüketimi ile üreten yeni nesil motor şehir içi kullanımda yaklaşık olarak 5 litre, şehirler arası kullanımda 4 litre ve karma kullanımda da 4,5 litre yakıt tüketiyor. Ülkemizde üretilen Ford Tourneo Courier’ın motoru çevre standartlarına uygun. Düşük karbon emisyonu ve salınım değerleri aracın motorunun ne kadar verimli olduğunu gösteriyor. 1304 kilogram ağırlığındaki araçta 708 litre bagaj hacmi bulunuyor. Üstelik Ford Courier bagaj hacmi ihtiyaç duyulduğunda arka koltuklar yatırılarak daha da artırılabiliyor.

Ford Tourneo Courier İç Alanı

4157 mm uzunluğu, 1764 mm genişliği ve 1777 mm yüksekliği sayesinde Ford Courier ölçüleri ile geniş ve ferah bir iç alan sunuyor. Courier’in kutu şeklindeki tasarımı yüksek tavan imkânı sağlıyor. Bu da ön ve arka koltuklarda oldukça geniş bir ayak aralığı anlamına geliyor. 5 kişilik oturma alanına sahip olan araçta arka koltuklar geniş aileler için ideal. Bu yönüyle özellikle çocuklu aileler için Ford Courier kiralama konusunda en uygun seçenekler arasında yer alıyor. Her iki tarafta da kayar kapıların olması yüksek iç alana erişimi kolay hale getiriyor. Yeterli miktarda sırt ve bacak desteğine sahip olan koltuklar kolay bir şekilde yatırılabiliyor. Bu sayede Ford Courier bagaj hacmi kolay bir şekilde arttırılabiliyor.

Ford Tourneo Courier Özellikleri ve İncelemesi 3

Ford Tourneo Courier Teknolojik Özellikleri

Ford Courier inceleme teknolojik özelliklere değinmeden eksik kalır. Günümüzde güvenli ve eğlenceli bir sürüş için gereksinim duyulan birçok özellik Ford Courier ile standart olarak geliyor. Hız kontrol sistemi, otomatik kararan dikiz aynası, yağmur ve far sensörü gibi birçok özellik araçta mevcut. Bunların yanı sıra start stop sistemi, park sensörü, lastik basınç sistemi, ısıtmalı ön ve arka camlar da Ford’un diğer özellikleri olarak ön plana çıkıyor. Multimedya eğlence ekranı ise yolculukları fazlasıyla eğlenceli hale getiriyor. Akıllı telefonlarla uyumlu olan bu ekran hem de dokunmatik olarak da kontrol edilebiliyor.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu