Fiat Egea Özellikleri ve İncelemesi - Teknoloji Güncesi
Araç

Fiat Egea Özellikleri ve İncelemesi

Bursa’da üretildikten sonra dünyaya satılan Fiat Egea özellikleri ile göz dolduruyor. Fiat Egea’nın en dikkat çekici özelliklerinden birisi Türkiye’de en çok satılan araba olması. Üstelik Egea ailesinde yer alan tüm modeller bulundukları sınıfın en çok satan arabası olma özelliğine sahip.

Yenilenen özellikleri ile Fiat Egea kiralama tercih edenler de azımsanamayacak denli fazla. Egea, Türkiye’de 2006 yılında satılmaya başlanan Linea’nın yerine 2015 yılında geldi. Daha modern bir yapıya sahip olan araç Linea’nın satış rekorları kıran başarısını sürdürmeye devam ediyor.  520 milyon dolarlık bir yatırımın meyvesi olarak ortaya çıkan Egea 2021 yılında yeni bir görünüme sahip oldu ve birçok kişi tarafından çok sevildi.

Fiat Egea Dış Tasarım

Egea’ya dışarıdan bakıldığında Fiat’ın İtalyan tasarımı hemen kendisini belli ediyor. Eski modellere göre çok daha sportif çizgilere sahip olan araç hırçın hatları ile dikkat çekiyor. Önde yer alan krom ön ızgara araca oldukça hareketli bir görünüm katıyor. Bu görünüm 4 çizgili yuvarlak tampon ve kaput hatlarıyla derli toplu bir görünüm sağlıyor. LED aydınlatmalı farlar gövdeyle beraber yana doğru uzuyor. Aracın arka tarafında ise V şeklindeki stop lambaları ön taraftaki dinamik görünümü arkaya da taşıyor. Fiat Egea inceleme yapan hemen hemen tüm sürücüler aracın görünüşünden oldukça memnun.

Fiat Egea İç Tasarım

Fiat Egea Özellikleri ve İncelemesi 2

Fiat Egea özellikleri iç kısımda da oldukça memnun edici. Rahat ve modern tasarımı ile Fiat Egea kiralama isteyenlerin sayısı bir hayli fazla.  Egea, 5 kişilik geniş bir oturma alanına sahip. Ön konsolda 7 inç büyüklüğünde dokunmatik araç içi bilgi eğlence sistemi yer alıyor. Bu sistem Bluetooth, AUX ve USB girişleri sayesinde cep telefonu ile de kullanılabiliyor. Fiat Egea ölçüleri ile tam bir C sınıfı sedan. 1792 mm genişlik, 1497 mm yükseklik, 4532 mm uzunluk ve 2637 mm dingil mesafesi aracın geniş bir iç alana sahip olmasını sağlıyor. Bu boyutları sayesinde Fiat Egea bagaj hacmi tam 440 litre. İç alanın ses yalıtımı ise oldukça iyi. Motor ve yol sesi iç kısımda sınıfının diğer modellerine rakip olacak kadar az duyuluyor. Bu da Egea’yı özellikle uzun mesafede kullanacak olan kişiler için ideal seçimlerden birisi haline getiriyor.

Fiat Egea Motor Özellikleri

Fiat Egea farklı motor seçeneklerine sahip. Bu seçeneklerden birisi olan 1.6 litrelik motor 1750 devirde 320 Nm’lik yüksek tork sağlarken 3750 devirde 120 beygirlik güç üretiyor. Fiat Egea teknik özellikleri neredeyse Türkiye’de bulunan sürücülerin tüm ihtiyaçlarını karşılar nitelikte. Araçta bulunan çift kavramalı 6 ileri DCT otomatik şanzıman keyifli ve tasarruflu bir sürüş deneyimi sağlıyor. Bu motor özellikleriyle araç karma yollarda 100 KM’de ortalama olarak 3 litre civarında benzin tüketiyor. Tasarruflu yönü nedeniyle rent a car için de en uygun modellerin başında geliyor.

Sürüş Özellikleri

Araç hem önde hem de arkada oturanlara konforlu bir yolculuk deneyimi sunuyor. Sürüş anında Egea’nın uzun zaman boyunca Türkiye’nin çeşitli yollarında test edildiği kendisini belli ediyor. Aracın süspansiyon sistemi yoldaki çukurlarda oldukça başarıya ulaşmış. Tasarımın değişmesiyle yenilenen direksiyon simidi de görevini oldukça keskin bir şekilde yerine getiriyor. Fiat Egea özellikleri ile oldukça ideal bir araç. Üstelik Türkiye yollarına uygun bir şekilde tasarlandığı için sürücülerin tüm beklentisini fazlasıyla karşılıyor. Sürüş özellikleriyle beraber Egea, satışa çıktığı yıldan beri her sene, yılın en çok satan otomobili ödülünü sonuna kadar hak ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu