Citroen C Elysee Özellikleri ve İncelemesi - Teknoloji Güncesi
Araç

Citroen C Elysee Özellikleri ve İncelemesi

Ülkemize ilk olarak 2012 son çeyreğinde giriş yapan Citroen C-Elysee, bu tarihten itibaren koruduğu temel tasarım anlayışıyla çok sayıda sürücünün gözdesi olan bir sedan. Halojen aydınlatmaları, gündüz ledleri ve yeni jant seçenekleriyle klasik tasarımını sürekli geliştirmesiyle de kalpleri fethetmeyi başarıyor. Elbette tasarımı, aracın tek ilgi çekici kısmı değil. Citroen C Elysee teknik özellikler açısından da beklentileri başarıyla karşılıyor. Rakiplerinde bulunan kimi özellikleri araçta görememize rağmen temel ihtiyaçların karşılandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Üstelik bu söylem yalnızca aracın son modeli için geçerli değil. Citroen C Elysee 1.6 HDi ve daha güncel bir motor seçeneği olan 1.5 BlueHDi modeliyle hem araç kiralama hem de satın alma için sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Kullanıcıları tarafından çok sevilen Citroen C Elysee bilinmeyen özellikleri ve hakkında en çok merak edilen konularla incelememizin devamında sizleri bekliyor.

Citroen C Elysee Dış Görünüşü

Citroen C Elysee, az önce de belirtildiği gibi yıllar içerisinde köklü değişikliklere uğramadı. Ufak değişiklikler dışında her modelinde aynı kasayı görmemiz mümkün. PSA grubunun bir parçası olarak, dış tasarımının Peugeot 301 ile neredeyse aynı dış görünüşe sahip olduğunu söylemek mümkün.

Aracın önünde halojen far aydınlatmaları bulunuyor. Aydınlatmaların üstüneyse yeni modelde gündüz led aydınlatmaları ilave edildikten sonra tasarıma şık bir dokunuşta bulunulmuş. Bunun yanı sıra, yeni modelde diğerlerine oranla daha keskin bir ön görünüm dikkat çekiyor. Büyük bir değişiklik olmasa da ön far dizilimi araca farklı bir hava katmış.

Citroen C Elysee lastik ölçüleri yeni modelde yalnızca 16 inç seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Önceki modellerde 15 ve 17 inç seçenekleri de bulunuyordu. Citroen C Elysee paket özellikleri olarak pek fazla seçenek sunmuyor. Ancak 3D görünümlü ya da HELLIX alaşım jant arasında tercihte bulunulabiliyor. 16 inç jantların konfor konusundaki avantajı ve tasarım olarak iki farklı seçeneğin bulunması, diğer boyutlardaki jantların tasarıma kattığı çeşitliliği telafi edebilecek nitelikte.

Aracın arka kısmıysa oldukça sade bir sedan görünümüne sahip. Bagajda Citroen logosu ve C-Elysee yazısını, yanlardaysa led arka aydınlatmaları görüyoruz. Tamponun üzerindeyse arka park sensörleri bulunuyor.

Yeni Citroen C Elysee’nin sürücü dâhil boş ağırlığı 1165 kg. Uzunluğu 4416 mm, genişliği 1748 mm ve yüksekliği 1477 mm. Dingil mesafesi ise 2652 mm.

Citroen C Elysee İç Mekân

İç mekânına baktığımızda yeni Citroen C Elysee özellikleri ile büyük yenilikler ya da fazla sayıda teknolojik özellik sunmuyor. Direksiyonun üzerinde herhangi bir ayar tuşu yok ve göstergelerde dijital ekran bulunmuyor. İç mekân açısından, Citroen C Elysee paket özellikleri ikiye ayrılmış: Feel ve Feel Bold. Feel Bold paketinde 7 inç dokunmatik ekran ve telefonunuzun ekranını dokunmatik ekrana yansıtmanızı sağlayan Mirror Screen özelliği öne çıkıyor. Feel paketinde ise bu özellikler eksik. Her iki paketteyse yol bilgisayarı, direksiyondan kumandalı müzik çalar, USB bağlantı noktası, Bluetooth ve ön bölümde 12V güç soketi sunuluyor. Citroen C Elysee bagaj hacmi ise 506 litre.

Citroen C Elysee Özellikleri ve İncelemesi 2

Citroen C Elysee Motor Seçenekleri

Yeni Citroen C Elysee, yalnızca 1.5 BlueHDi 100 HP S&S BVM6 seçeneğiyle sunuluyor. 100 HP gücündeki dizel motor, 250 Nm tork üretiyor. Start & stop özelliği bulunan motorun yakıt tüketimi ise 100 km’de ortalama olarak 3,9 litre. Motor hacmiyse 1499 cc. Önceki modellerden biri olan Citroen C Elysee Exclusive özellikleri bundan daha farklı. Citroen C Elysee 1.6 HDi teknik özellikleri 92 HP gücünde, 230 Nm tork üreten 1.6 HDi motorla sunulmasıyla yeni modelden ayrılıyor. Citroen C Elysee 1.6 yakıt tüketimi ise 100 km’de ortalama olarak 4,3 litre.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu