Kaş: Gezilecek ve Görülecek Yerler - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

Kaş: Gezilecek ve Görülecek Yerler

Türkiye’nin en popüler turistik lokasyonlarından olan Kaş, gezilecek yerler bakımından büyük bir zenginlik sunuyor. Muhteşem doğası, geçmiş medeniyetlerin izlerini taşıyan antik kentleri, mavinin tüm tonlarını barındıran muhteşem koyları ile Kaş’ta gezilecek yerler farklı keşifler vadediyor. Yılın dört mevsimi ayrı güzellik sunan bu şirin beldeyi doyasıya keşfetmek için siz da Antalya Havalimanı Araç Kiralama ofisimize uğrayabilir yalnızca Kaş merkez gezilecek yerler ile sınırlı kalmayıp tatil deneyiminizi mükemmelleştirebilirsiniz.

Kaş’ta Gezilecek Yerler

Antalya Kaş gezilecek yerler bakımından birçok zenginliği aynı anda sunabilen popüler bir tatil yöresidir. Bölgedeki diğer turizm merkezlerine kıyasla daha sakin bir tatil imkânı sunan belde doğal güzellikleri, tarihi kalıntıları ve dünyaca ünlü plajları ile kesinlikle keşfedilmesi gereken bir yer olma özelliği taşır. Kaş görülecek yerler oldukça çok olsa da keşfinizi kolaylaştıracak bazı destinasyonları sizlerle paylaşabiliriz.

Kaş’ta Görülecek Doğal Güzellikler

Kaş’ın doğal güzellikleri, ilçeyi bu denli popüler kılan en önemli unsurlardandır. Mavi ile yeşilin muazzam birlikteliğinin güzellikleri ilçenin birçok farklı köşesinde ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.

Çukurbağ Yarımadası

Kaş: Gezilecek ve Görülecek Yerler 2

Kaş merkez gezilecek yerler dendiğinde akıllara ilk gelen destinasyonlardan biri Çukurbağ Yarımadası’dır. Doğal güzelliklerin büyüleyiciliği ile tarihî yapıların mistik atmosferinin eş zamanlı deneyimlenebileceği bu cennetten köşe Kaş’ın cazibe merkezleri arasında da yer alır. Kaş gezilecek yerler listenizi yapıyorsanız Çukurbağ Yarımadası’nı kesinlikle rotanıza eklemelisiniz.

Uçarsu Şelalesi

Kaş: Gezilecek ve Görülecek Yerler 3

Kaş’ta kesinlikle görülmesi gereken doğal güzellikler arasında yer alan Uçarsu Şelalesi’ne özel araçlarla ulaşım sağlanıyor. Kaş merkeze yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta bulunan bu doğa harikası yıl boyunca çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 60 metre yüksekten akan su ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında etkisi altına alan bir manzara sunuyor.

Saklıkent Kanyonu

Kaş: Gezilecek ve Görülecek Yerler 4

Kaş ilçe merkezine uzak destinasyonlardan biri de Saklıkent Kanyonu. Doğanın tüm görkemi ve güzelliği bu lokasyonda birleşiyor. Saklıkent Milli Parkı’nda bulunan kanyonun derinliği 300 metreyi buluyor, uzunluğu ise yaklaşık 18 kilometre. Kanyonun tüm keyfinin çıkarılması için bir kısmında köprüler bulunuyor. Böylece ziyaretçiler yalnızca manzarayı izlemiyor, onunla bütünleşebiliyor.

Kaş’ta Görülmesi Gereken Tarihi Yerler

Antik kentler, lahitler, mezarlar… Kaş’ta gezilmesi gereken yerler o denli çeşitli ki sadece birkaç günlük kısa bir tatil ilçenin kapsamlı keşfi için yeterli olmuyor. Kaş’ta gezilecek yerler rotaları oluşturulurken Kaş tarihi yerler için özel bir zaman ayrılması gerekiyor. İşte Kaş gezisi sırasında kesinlikle görülmesi gereken tarihi yerler.

Batık Şehir

Kaş: Gezilecek ve Görülecek Yerler 5

MS 2. yüzyılda, diğer bir deyişle günümüzden yaklaşık 1900 yıl önce meydana gelen bir deprem sonucunda sular altında kalan antik bir kent Kaş’ın en gözde destinasyonları arasında yer alıyor. Kekova Adası’nda bulunan Dolkisthe Antik Kenti’nin kalıntılarını görmek isteyenlerin tekneler ile bölgeye ulaşması mümkün.

Patara Antik Kenti

Kaş: Gezilecek ve Görülecek Yerler 6

“Kaş Kalkan gezilecek yerler nereler?” sorusuna verilen ilk yanıtlardan biri de Patara Antik Kenti’dir. Hem arkeolojik hem de tarihî bakımdan oldukça önemli bir destinasyon olan Patara Antik Kenti Likya Yolu yürüyüş güzergâhına çok yakındır ve bununla birlikte tüm Akdeniz’in en güzel plajlarından biri olan Patara Plajı’na da ismini vermektedir.

Aziz Nikolaos Kilisesi

Kaş: Gezilecek ve Görülecek Yerler 7

Aziz Nikolaos, bilinen ismi ile Noel Baba adına yaptırılmış kilise, dünyanın her köşesinden gelen turistleri ağırlamaya devam ediyor. Denizcilerin ve bununla birlikte çocukların koruyucu azizi olarak kabul edilen bu tarihî figür adına yaptırılan kilisenin duvarlarında çeşitli mucizeler resmediliyor. Kaş gezilecek yerler listelerinde yer alan bu tarihî yapı Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi’nde de yer almıştır.

Kaş’ta Hangi Plaja Gidilir?

Kaş’ın en güzel plajları doğal güzellikler arasında yer alıyor ancak bu güzelliklere ayrıca değinmek gerekiyor. Masmavi suları ile herkesi kendine hayran bırakan doğa harikaları Kaş’ın dört bir tarafını kuşatmış durumda. Yaz mevsimlerinde ilçeyi ziyaret ediyorsanız deniz, kum, güneş keyfini kesinlikle yaşamanızı tavsiye ederiz.

Patara Plajı

Kaş’ın en güzel plajları arasında yer alan Patara Plajı, masmavi suları ve mükemmel kumsalı ile her sene binlerce yerli ve yabancı turisti kendisine hayran bırakıyor. Adını Patara Antik Kenti’nden alan plaj Kaş merkeze yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta bulunuyor. 12 kilometre boyunca uzanan plajın kumları incecik ve sapsarı renkte. Plajın en önemli özelliklerinden biri ise Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanlarından olması. Kaş gezilecek yerler listesine kesinlikle eklenmesi gereken plaj, Özel Çevre Koruma Bölgesi olma unvanına da sahip.

Kaputaş Plajı

Kaş: Gezilecek ve Görülecek Yerler 8

Muazzam güzellikteki mavi denizi ile yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da sayılı plajları arasında yer alan Kaputaş Plajı, Kaş’a yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Her ne kadar plaja yetişebilmek için çok sayıda merdiven inilmesi gerekse de karşılaşılan atmosfer buna değiyor. Diğer plajlardan farklı olarak hızla derinleşen Kaputaş Plajı denizi, mavi bayrak sahibi olmasının hakkını veriyor.

Hidayet Koyu

Kaş: Gezilecek ve Görülecek Yerler 9

Çukurbağ Yarımadası’nda bulunan Hidayet Koyu, Kaş’ın en güzel koyları arasında yer alıyor. Kaş görülecek yerler sıralamalarında her daim yer bulan bu güzel koy, tertemiz suları ile büyüleyici bir deneyim yaşanmasına aracılık ediyor.

Siz de Kaş gezinize bolca özgürlük çokça keyif katmak için araç kiralama hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Böylece bakımı düzenli olarak olarak yapılan ve ihtiyaçlarınız özelinde tercih edebileceğiniz araçlarımızı kullanarak tatilinizin her anını hayal ettiğiniz gibi planlayabilirsiniz.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu