İstanbul’da Denize Girebileceğiniz En Güzel Plajlar - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

İstanbul’da Denize Girebileceğiniz En Güzel Plajlar

Seyahatinize karar vermeden önce Rent Go’nun sunduğu araç kiralama seçeneklerini keşfedin.

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yaklaşan tatil sezonu deniz severleri oldukça heyecanlandırıyor. Yoğun iş temposuna kısa da olsa bir mola vermek isteyenlerin tercih edebileceği yakın mesafede birbirinden güzel İstanbul plajları bulunmakta. Bu yazımızda İstanbul’un en iyi ve en güzel plajlarını sizler için bir araya getirdik.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Bulunan Plajlar

Kilyos Plajı

Kilyos, İstanbul’un Karadeniz kıyısında yer alan birçok plaja sahip tatil beldelerindendir. Kilyos halk plajı, kilometrelerce uzunlukta ve oldukça geniş bir kumsal hattına sahip olması sebebiyle hafta sonu aktiviteleri ve günübirlik tatiller için en çok tercih edilen plajlardan birisidir.

Florya Güneş Plajı

Florya Güneş Plajı

İstanbul’un en eski plajlarından birisidir. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki Florya Güneş Plajı İstanbul’da yaşayan kişilere şehirden uzaklaşmadan denize girme imkanı sağlamaktadır. Plajın girişi ücretlidir.

Florya Menekşe Plajı

Florya Menekşe Plajı

Şehir merkezinde kolayca ulaşılabilen plajların başında gelen Florya Menekşe Plajı’na özellikle hafta sonu ziyaretçiler büyük ilgi göstermektedir. Berrak ve temiz deniziyle İstanbul’un en güzel plajları arasında sayılabilir. Menekşe Plajı’na giriş ücretsizdir.

Yeşilköy Çiroz Plajı

Yeşilköy Çiroz Plajı

Yeşilköy Çiroz Plajı, Florya Halk Plajı olarak da bilinmektedir. Hafta içi ve hafta sonu oldukça kalabalık olan plaj, özellikle yeşil alanlarda vakit geçirmek isteyen yerli halk tarafından tercih edilmektedir. Ücretli alanlarla birlikte ücretsiz plaj kısmı da bulunmaktadır.

İstanbul Anadolu Yakası’nda Bulunan Plajlar

Şile Plajları

Şile Plajları

Avrupa yakasında oturan İstanbulluların Kilyos’u tercih ettiği gibi Anadolu yakasında oturanlar da Şile plajlarını tercih etmektedir. Şile Halk Plajı, halk arasında Ayazma Plajı olarak da bilinir. Doğal sit alanı olan plaj bununla birlikte mavi bayrak sahibidir. Oldukça uzun olan kumsal şeridi yaz aylarında çevre illerden de ziyaretçi almaktadır. Kumlu ve sığ bir denize sahip olduğu için özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir.

Poyrazköy Plajı

Poyrazköy Plajı

Küçük bir balıkçı kasabası olan Boğazköy’de yer alan küçük bir plajdır. Sessizliği ve sakinliği ile bilinen Poyrazköy plajı yerli halk ve çevre illerden vatandaşlar tarafından ziyaret edilmektedir. Plajın bazı kısımları kayalık olduğu gibi bazı kısımları kumluktan oluşmaktadır. Denizi sığ olduğu için çocuklu aileler güvenli vakit geçirmektedir.

Büyükada Plajları

Büyükada Plajları

İstanbul adaları içinde en büyük olanı Büyükada’dır. Büyükada’ya Avrupa ve Anadolu yakasından vapur seferleri ile ulaşmak mümkündür. Büyükada plajları içerisinde en çok turist ziyareti alan plajlardan bazıları Aya Nikola Plajı ve Halik Koyu Plajı’dır. Aya Nikola Plajı, Büyükada Halk Plajı olarak bilinir ve adanın en az dalgalı plajıdır. Yüzme bilmeyen ve küçük yaştaki ziyaretçiler için en güvenli plajdır. Halik Koyu Plajı ise sessiz ve sakin bir ortam isteyenler için doğru tercih olacaktır. Ayrıca adada bulunan en büyük ve en temiz plaj da burasıdır.

Heybeliada Plajları

Heybeliada Plajları

Heybeliada, adalar içinde en çok yeşil alana sahip olan, mevsim fark etmeden devamlı ziyaretçi alan hem tarihi hem de doğal güzellikler barındıran adadır. Avrupa ve Anadolu yakalarından vapurlar vesilesiyle rahatlıkla ulaşılabilir. Akvaryum Koyu, Çam limanı koyu, Değirmen Burnu Plajı en bilinen plajları arasındadır.

Burgazada Plajları

Burgazada Plajları

Diğer adalara olduğu gibi Avrupa ve Anadolu yakalarından Burgazada’ya da ulaşım çok kolaydır. Çam ormanlarının kokusu eşliğinde denize girme imkanı sunmaktadır. Burgazada Halk Plajı, küçük taşlık bir kumsal ve platform üzerine kurulmuştur. Ada merkezinden uzakta olan Kalpazankaya Koyu Plajı, el değmemiş koylardan birisidir. Eşsiz bir gün batımı manzarasına sahiptir.

İstanbul’da Kadınlar Plajı Nerededir?

İstanbul çevresinde bulunan sadece bayanlara hizmet veren bazı Kadınlar plajları bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını sizler için derledik.

Florya Menekşe Kadınlar Plajı

Florya Menekşe Kadınlar Plajı

Sarıyer’e bağlı mavi ve yeşilin buluştuğu bir yer olan Florya Kadınlar Plajı Pazar günleri hariç haftanın diğer günlerinde sadece bayanlara hizmet etmektedir. İstanbul’un birçok noktasından ulaşım sağlayan servis ağına sahiptir.

Sarıyer Altınkum Kadın Plajı

Sarıyer Altınkum Kadın Plajı

Rahatça denize girmek ve güneşlenmek isteyenlere piknik imkanı da sağlayan Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı tamamen kumdan oluşmaktadır. Bu sebeple özellikle çocuklarıyla zaman geçirmek isteyen misafirler sıklıkla tercih etmektedir. Aynı zamanda ziyaretçilerine gidiş-dönüş hizmeti de sağlanmaktadır.

Poyrazköy Kadınlar Plajı

Poyrazköy Kadınlar Plajı

Haftanın 7 günü bayanlara hizmet veren Poyrazköy Kadınlar Plajı, ulaşımın da kolay olması sebebiyle en sık ziyaret edilen plajlardan birisidir. Kumlu plaja, durgun ve temiz bir denize sahiptir. Piknik alanının bulunması ailelerin tercih etmesini sağlamaktadır.

Sahilde Kamp Yapmak İsteyenler İçin Uygun Yerler

Doğanın sesini daha çok duymak ve daha uygun bütçeyle tatil yapmak isteyenler kamp kurmayı tercih edebiliyor. Doğal güzellikler bakımından zengin olan devletimizde birçok kamp alanı bulunmaktadır. Şile, temiz havası ve ormanlık alanda doğa yürüyüşü ile ilgilenenler için tercih edilen birçok kamp alanı barındırmaktadır.

İstanbul yakınlarında hem karavan hem de çadır kampına olanak sağlayan Şile sahil kamp alanlarından biri Karacaköy plajıdır. Şehirden uzaklaşmadan sahilde kamp kurmak isteyenlerin tercihi ise Florya Menekşe Plajı’ndan yana olmaktadır.

Deniz Manzaralı Kamp İmkanlarına Yeni Alternatif: Rent Go Camp

Günümüzde herhangi bir yere ulaşım sağlamak çok kolay bir hale gelmiştir. Hazırladığımız listede sizlere İstanbul’da kolaylıkla ulaşabileceğiniz plajların yanında kamp yapabileceğiniz alanları da belirttik. Kalabalık otellerde tatil yapmak istemeyen, ancak kamp malzemesi olmayanlar pratik kamp alternatifi Rent Go Camp ile her yerde kolayca kamp yapabilirler.

Araç üstü çadır kiralama sistemi olan Rent Go Camp çadırları su geçirmez ve tüm hava koşullarına uyumludur. Çadırların kurulumu oldukça basittir ve her kiralama sonrası tüm ekipmanlar dezenfekte edilir. Çadırlarda bulunan ıslak zemin ya da taşların rahatsız edemeyeceği yatak ise konforlu bir uyku sağlar. Rent Go Camp harika kamp deneyimleri yaşamak isteyenlerin yanında.

İstanbul Plajları’nda güzel bir gün geçirmeye karar verdikten sonra İstanbul Araç Kiralama, Sabiha Gökçen Araç Kiralama ve diğer ofislerimizi ziyaret ederek size uygun aracı kiralayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu