14 Şubat Sevgililer Gününde Gezilecek Yerler - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

14 Şubat Sevgililer Gününde Gezilecek Yerler

Dünya genelinde her yıl romantizm rüzgârları estiren 14 Şubat Sevgililer Günü’ne geri sayımın hız kazandığı bugünlerde sevgililer gününde gezilecek yerler araştırmaları yapılmaya başlandı. Romantik yerler arayışında çeşitli lokasyonlara doğru çevrilen rotalar heyecanlı bir bekleyişi beraberinde getirirken henüz nereye gideceklerine karar veremeyenler için zaman daraldı. Bu yazımızda sevgililer gününde gidilecek yerler arayışında olanlara romantik atmosferi dillere destan önerileri bir araya getirdik. Yolculuk planınızı yaptığınızdaysa Rent Go araç kiralama ofisleri yaşayacağınız romantik anları daha konforlu bir hâle getirmek için her zaman size yardımcı olmaya hazır olacak.

Çamlıca Tepesi – İstanbul

İstanbulda sevgiliyle gidilecek yerler dendiğinde akla ilk gelen destinasyonlardan biri de Çamlıca Tepesi. İstanbul manzarasının doyasıya izlenebileceği bu tepe, bununla birlikte İstanbul’un en yüksek yerlerinden biri olma özelliğine sahip. Şehrin ortasında mavi ile yeşili buluşturan, mükemmel bir gün batımı izlencesi sunan Çamlıca Tepesi romantik yerler arayışında son sözü söyleyecek güzellikte bir ambiyansa sahip. Yalnızca İstanbul’da yaşayanlar değil farklı illerden gelenler tarafından da sıklıkla ziyaret edilen Çamlıca Tepesi’ne siz de İstanbul araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Anadolu Feneri – İstanbul

14 Şubat Sevgililer Gününde Gezilecek Yerler 2

İstanbulda sevgiliyle gidilecek yerler, sevgililer gününde gidilecek yerler ve romantik yerler sorgulamaları hep ona çıkıyor. İstanbul’un huzurlu ve güzellikleri ile nam salan Anadolu Feneri, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde unutulmaz anlar biriktirmek isteyenlerin tercihlerinden oluyor. Beykoz’a bağlı Anadolu Feneri Köyü’nde bulunan destinasyon Karadeniz ve Boğaz’ın birleştiği noktada. Keyifli saatler geçirmeyi garantilemek isteyenler bu Sevgililer Günü’nde rotasını Anadolu Feneri’ne çeviriyor.

Atatürk Orman Çiftliği – Ankara

14 Şubat Sevgililer Gününde Gezilecek Yerler 3

Ankara’nın simgesel destinasyonlarından biri olan Atatürk Orman Çiftliği evliler için gezilecek yerler arasında ilk sıralarda geliyor. Hem keyifli hem romantik hem de geçmişe yolculuk yapılmasını sağlayan dolu dolu bir Sevgililer Günü yaşamak için ideal seçimlerden biri olan Atatürk Orman Çiftliği, Ankara’nın en büyük yeşil alanı olarak huzurlu bir atmosfere sahip. Dingin ve rahatlatıcı bir gün arayışında olanlar için Ankarada sevgiliyle gidilecek yerler listelerinin başında yer alması rastlantıdan ibaret değil.

Elmadağ Kayak Merkezi – Ankara

14 Şubat Sevgililer Gününde Gezilecek Yerler 4

Sevgililer gününde kayak merkezleri ziyaretinin büyüleyici bir etkisi bulunuyor. Şehrin kaosundan uzak, romantik bir deneyimi mümkün kılan kayak merkezleri ülkemizin farklı illerinde keyifli bir deneyim yaşamak isteyenlere göz kırpıyor. Elmadağ Kayak Merkezi, Ankara’da popüler seçimlerden biri olarak öne çıkıyor. Sevgililer Günü’nde eş ile gezilecek yerler arasında gösteriliyor ve Ankara araç kiralama hizmetlerinden yararlananlar için merkeze gitmek yeni anılar biriktirmenin keyifli bir yoluna dönüşüyor.

Kültürpark – İzmir

İzmir’in kalbinde yer alan Kültürpark dolu dolu bir gün geçirmek için ideal tercihlerden biri. Hem İzmir’den hem de dünya genelinden yılın belli dönemlerinde ziyaretçilerin yollarının kesiştiği bu destinasyon sevgiliyle gezilecek yerler dendiğinde akla ilk gelenlerden. İzmir araç kiralama ofisine son derece yakın olması destinasyona hızlı bir erişim sunarken trafikte zaman kaybetmeden 14 Şubat Sevgililer Günü’nün keyfini çıkarmak mümkün oluyor. Konak, Alsancak, Karşıyaka ve Güzelyalı gibi İzmir’in gözde ilçelerine yakınlığı farklı aktivite alternatiflerine yönelmeyi kolaylaştırıyor.

Seyirtepe – İzmir

14 Şubat Sevgililer Gününde Gezilecek Yerler 5

İzmir’in muhteşem manzarasının keyfini çıkarmaya hazır mısınız? Son yıllarda İzmir’in en gözde destinasyonları arasında haklı bir yer edinen Seyirtepe, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü romantizmle taçlandırmayı garantiliyor. Farklı kafelerin ve restoranın bulunduğu lokasyona araç kiralama hizmeti alındığında konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Işıldayan İzmir’i seyretmenin keyfini sevdiğinizle yaşamak isterseniz Seyirtepe size de iyi gelecek.

Boztepe – Ordu

14 Şubat Sevgililer Gününde Gezilecek Yerler 6

Ordu’nun en popüler destinasyonlarından biri olan Boztepe, 14 Şubat Sevgililer Günü için de gidilmesi tavsiye edilen yerlerden. Mavi ile yeşilin birlikteliğinin teleferik yolculuğu ile doyasıya izlenebileceği Boztepe yılın dört mevsimi romantik yerler listelerinin vazgeçilmezlerinden olmayı sürdürüyor. Sevgililer gününde gezilecek yerler arayışında olanların ne olursa olsun değerlendirmesi önerilen Boztepe yolculuğuna Ordu araç kiralama hizmeti alınarak çıkıldığında yol keyifli bir serüvene dönüşüyor.

Uzungöl – Trabzon

14 Şubat Sevgililer Gününde Gezilecek Yerler 7

Trabzon’a yaklaşık 100 km uzaklıkta bulunan Uzungöl muhteşem manzarası ve eşsiz tatleri ile keyifli bir mola vermeyi sağlıyor. Trabzon araç kiralama hizmeti alınarak çıkılan, yeşile açılan yollar, romantizm dolu dakikaların henüz Uzungöl’e varmadan başlamasını sağlıyor. Siz de Sevgililer Günü’nde gidilecek yerler arayışınıza devam ediyorsanız rotanızı Trabzon Uzungöl’e çevirebilirsiniz.

Uludağ – Bursa

14 Şubat Sevgililer Gününde Gezilecek Yerler 8

Sevgililer gününde kayak merkezleri her zamankinden daha farklı bir ambiyansa bürünüyor. Bembeyaz karlar ve havadaki aşk kokusu bir araya gelmiş olduğunde ortam büyüleyici bir hâl alıyor. Uludağ da her zaman olduğu gibi romantik çiftlerin vazgeçilmez destinasyonlarından olmayı sürdürüyor. Siz de bu özel günde Bursa’yı ziyaret etmeye karar verirseniz Bursa araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak hem Uludağ’ın hem de Bursa’nın güzelliklerini özgürce keşfedebilirsiniz.

Erciyes – Kayseri

14 Şubat Sevgililer Gününde Gezilecek Yerler 9

İç Anadolu Bölgesi’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden olan Erciyes, sevgiliyle gezilecek yerler bakımından tam bir hazine. Heybetli görüntüsüyle şehrin aurasını değiştiren Erciyes Dağı, Erciyes Kayak Merkezi, Soğanlı Vadisi ve görülmeye değer nice destinasyona erişebileceğiniz bu muhteşem ilçe Kayseri araç kiralama hizmetinden yararlanıldığında macera dolu bir parkura dönüşüyor. Romantik, sıradışı, mistik ve keyifli; Erciyes’te tüm yollar farklı deneyimlere açılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu