Volvo XC60 Özellikleri ve İncelemesi - Teknoloji Güncesi
Araç

Volvo XC60 Özellikleri ve İncelemesi

Göz kamaştırıcı tasarımın ve mükemmel mühendisliğin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan Volvo XC60 özellikleri ile lüks SUV kategorisinin dikkat çeken modellerinden bir tanesi. Mükemmelle yakın dış tasarımı, minimal ancak kullanışlı iç mekânı ile Volvo XC60’ın bir araçtan beklenen her şeyi verebileceğini söylemek mümkün. Core ve Plus olmak üzere iki farklı pakete sahip olan araç eksiksiz bir deneyim sunuyor. Volvo XC60 ölçüleri de önceki modellere göre bir hayli iyileşmiş. Bu da ferah bir iç mekân ve geniş bir bagaj hacmi anlamına geliyor. Volvo’nun diğer XC modellerinde kullandığı tasarım diline sahip olan araba, Alman araç üreticilerinin domine ettiği lüks SUV segmentine hareket getiriyor. Volvo XC60 sahip olduğu özelikler ile araç kiralama isteyen kişilerin de favorisi hâline gelmiş durumda. Volvo son birkaç senede otomobil sektöründe yaptığı atılımın meyvelerini bir süre daha toplayacak gibi duruyor. Volvo XC60 inceleme için oldukça çok şeyin yazılabileceği bir araç.

Volvo XC60 Dış Tasarım

Volvo XC60’ın dışarıdan bakıldığında ilk dikkat çeken özelliği rakiplerine göre daha hacimli olan görünüşü. XC60, abisi XC90 ile aynı platformu paylaşıyor ancak boyut olarak XC90’dan daha küçük olmasıyla daha kompakt bir yapıya sahip. Önceki XC60 modellerine göre daha uzun ve geniş olmasına rağmen daha alçak. Aracın ön tarafında diğer Volvo modellerinden de alışkın olduğumuz altıgen şekilli ızgara ve T hatlı ince aydınlatmalar bulunuyor. XC60’ın ön aydınlatmaları XC40’ın ya da XC90’ın aksine ön ızgaraya kadar geliyor. Arka tarafta ise dikkati çeken ilk şey 1992 yılına ait Volvo 850 modelinde ilk kez karşımıza çıkan tavana kadar yükseltilmiş stop lambaları. Aracın yan taraflarda genişleyen hatları arkadan bakıldığında da oldukça hacimli bir görüntü oluşturuyor. Volvo XC60 teknik özellikleri 4688 mm uzunluk, 2117 mm genişlik, 2034 mm yükseklik ve 2865 mm dingil mesafesi şeklinde. Bu ölçüler aslında aracın sadece büyük gözükmediğini, aslına bakarsanızn de büyük olduğunu gösteriyor.

Volvo XC60 İç Mekan

Volvo XC60 Özellikleri ve İncelemesi 2

Volvo XC60’ın büyük ölçüleri iç tarafta ferah ve geniş bir alanın ortaya çıkmasını sağlıyor. Oldukça kaliteli malzemelerin yer aldığı iç bölümde çok sayıda eşya gözü bulunuyor. Dikkati çeken ilk özellik ise konsolda bulunan 9 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran. Sensus sistemine sahip olan multimedya eğlence sistemi hem de Apple CarPlay ve Android Auto destekli. Aracın klimaları da dahil birçok işlevi buradan kontrol ediliyor. Arkada oturacak yolcuları konforlu bir yolculuğun beklediğini söylemek mümkün. Arka koltuklarda diz ve baş mesafesi oldukça geniş. Uzun yola çıkacak olanlar için Volvo XC60 Araç Kiralama son derece doğru bir seçenek olabilir. Volvo XC60 bagaj hacmi tam 710 litre. Bu da aracı uzun yol için avantajlı yapan özelliklerden bir diğeri.

Volvo XC60 Motor Seçenekleri

Volvo XC60 Özellikleri ve İncelemesi 3

Volvo XC60, vatanımızda ikisi benzinli ve biri dizel olmak üzere üç farklı motor seçeneği ile sunuluyor. Benzinli T6 AWD motor seçeneği 400 Nm torka sahip ve 310 beygirlik güç üretiyor. Benzinli T8 TwEn seçeneğinde ise 303 beygirlik güç ve yine 400 Nm’lik tork değeri mevcut. Dizel B4 AWD motor seçeneğinde de 197 beygirlik güç ve 420 Nm’lik tork üretimi bulunuyor. Üç motor seçeneğinin her biri AW TG otomatik şanzımana sahip. Adından da anlaşılabileceği gibi her üç seçenekte de sadece 4×4 çekiş mevcut. Motor seçeneklerine bakarak aracın performanslı bir lüks SUV modeli olduğunu söylemek mümkün.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu