Toyota Corolla Özellikleri ve İncelemesi - Teknoloji Güncesi
Araç

Toyota Corolla Özellikleri ve İncelemesi

Yeni model Toyota Corolla, yollardaki on ikinci nesil Corolla olma özelliğini taşıyor. Yeni modelin öne çıkan birçok artısı mevcut. Bunların başında ise yakıt verimliliği ve en yüksek pakette yer alan güvenlik önemleri geliyor. Yeni nesil Toyota Corolla teknik özellikleri açısından şimdiye kadar ki en güçlü model. Honda Civic ve Mazda 3 gibi iddialı rakiplere sahip olsa da geniş çaplı modelleriyle öne çıkıyor.

Sedan ve hatchback modellere sahip olan araç bununla birlikte önden çekişli, dört çeker ve hibrit motorlu seçenekler ile sunuluyor. Motor seçeneklerinden yola çıkarak herkes için bir Corolla olduğunu söylemek mümkün. Farklı alternatiflerinin bulunması Toyota Corolla kiralama isteyenler için son derece güzel bir haber olma özelliği taşıyor. Aracın arka tarafı oldukça geniş ve bu sayede arkadaki yolcular rahatlıkla yolculuk yapabiliyor. Corolla sürüş deneyimi açısından otomobil algınızı değiştirecek bir araç olmayabilir ancak hem tasarruflu yanı hem de konforlu yönüyle oldukça etkisi altına alan olduğu kesin. Nitekim Rent a Car şirketlerinde en çok tercih edilen alternatiflerden biri haline gelmiş durumda.

Toyota Corolla Dış Tasarım

Toyota Corolla’da son nesillerde alışkın olduğumuz devasa ön ızgara daha da büyümüş durumda. Aracın LED ön aydınlatmaları da Toyota logosuna doğru incelerek geliyor. Kaput üstü çizgileri de aracın ön tarafında oldukça hareketli bir görünüm kazandırıyor. Arka tarafta ise aracın aşağıya doğru genişleyen çizgileri hacimli bir hava katıyor. C şeklindeki arka aydınlatmaların bir kısmı bagaj kapağında bulunuyor. Ön tarafta yer alan devasa ızgaranın daha küçüğü ancak bir benzeri de tamponda mevcut. Bu da aracın arkadan da oldukça hoş bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

Toyota Corolla İç Tasarım

Toyota Corolla Özellikleri ve İncelemesi 2

Toyota Corolla ölçüleri ile iç mekânda hızlı bir farkındalık yaratıyor. Yeni Corolla 4370 mm uzunluğunda, 1790 mm eninde, 1460 mm yüksekliğinde ve 2640 mm dingil mesafesine sahip. Bu sayede Corolla geniş iç alanıyla konfor beklentilerini karşılıyor.

Aracın konsolu oldukça hoş ve yumuşak bir dokunuşa sahip. Yeni Corolla’nın çoğu modelinde pasif giriş ve bas çalıştır özelliği bulunuyor. Üst paketlerde ise ambiyans ışık paketi, ön ve arka klima kontrolü ve ön tarafta ısıtmalı koltuk gibi çeşitli seçenekler mevcut.

Toyota Corolla bagaj hacmi tam 471 litre. Yeni Corolla, araç içi eğlence sistemi olarak 8 inç büyüklüğünde Apple CarPlay ve Android Auto destekli dokunmatik ekranla geliyor. Araçta kablosuz şarj ve JBL ses sistemi gibi yükseltme seçenekleri de sunuluyor. Sürücü ve sürüş asistanı teknolojileri açısından da araç oldukça zengin. Ön taraf çarpışma uyarı sistemi, otomatik acil durum freni, şerit takip sistemi ve adaptif cruise control gibi özellikler araçta standart olarak geliyor. Aracın arkadaki yolcular için geniş baş ve diz mesafesine sahip olması uzun yolculuklarda belirgin bir avantaj yaratıyor. Araç içi ses yalıtımı da son derecede başarı göstermiş. Motor sesi iç alanda neredeyse hiç duyulmuyor. Yol sesi ise oldukça az. Bu yönleriyle Toyota Corolla kiralama için en uygun seçeneklerden de bir tanesi haline geliyor.

Toyota Corolla Motor Seçenekleri

Toyota Corolla Özellikleri ve İncelemesi 3

Toyota Corolla özellikleri ile oldukça ilgi çekici bir araç ve bu özellikler motor seçeneklerinde de kendini gösteriyor. Toyota Corolla Hatchback 1.2L Turbo Benzinli ve 1.8L Hibrit iki farklı motor seçeneği ile geliyor. Benzinli model 116, hibrit model ise 122 beygir gücü üretiyor. Sedan modelde ise 1.8 Hibrit, 1.5 Benzinli otomatik vites ve 1.5 Benzinli manuel vites seçeneği mevcut. Sürekli değişken şanzımana sahip 1.8 Hibrit, 122 beygir güç üretebiliyor. Benzinli otomatik ve manuel seçeneklerin beygir gücü ise 123. Motor seçenekleri Corolla’yı rakiplerinden bir adım ne çıkaran önemli özellikler arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu