Kış Lastiğinin Faydaları ve Farkı Nedir? - Teknoloji Güncesi
Sürüş Önerileri

Kış Lastiğinin Faydaları ve Farkı Nedir?

Seyahatinize karar vermeden önce …’nun sunduğu araç kiralama seçeneklerini keşfedin.

Kış aylarında kazaların en büyük nedeni olan karlı ve buzlu zemin nedeniyle aracınız için tercih lastik türü önemi artmaktadır. TÜİK`e ait verilere göre her yıl 17 bin trafik kazasının gerçekleştiği vatanımızda trafik kazalarının +7 derecenin hava koşullarında karlı ve buzlu zeminde kış lastiğini kullanımının yol ve boyutunun büyük önem taşıdığını gösteriyor.

Kış Lastiğinin Faydaları Nelerdir?

Kış lastikleri, fren mesafeleri ve yol tutuş performanslarında yaz lastiklerinden farklı olanlara sahip oldukları için kış ayları en iyi incelemelerdeler.
Kış lastikleri iletişim özelliğiyle 7 soğuk hava şartlarında sertleşmeyerek, devam etme sağlar.

Sahip olduğu yüksek silika miktarıyla ıslak zeminde yol tutuşunu kullanma. Karlı yüzeylerde yaz lastiklerine göre çekiş kaba ve yol kavramayı% 25 bilgili. Hava sıcaklığının +7 derecenin altında olduğu yağmurlu bir havada 80 km / s hıza sahip bir otomobil durabilmek için yaz lastiğiyle 40 metreye ihtiyaç duyarken, kış lastiği takılı araç 34 metre mesafede durabilir. 6 metrelik fark tehlikeli bir durumda büyük önem taşımaktadır.

Kış Lastiği

Kış lastiği ile yaz – normal lastik arasındaki fark nedir?

Zemin ağırlaştığında, kış lastiklerinin etkisi daha da artar. Kış lastiklerinin en çok gereken Karlı zeminde ise 50 km hızla ilerleyen yaz lastikli bir araç durabilmek için 63 metreye ihtiyaç duyarken, kış lastikli yapılması için 32 metre önce yeterli olabiliyor.

Kış lastiği zorunlu mudur? (2021)

1 Aralık 2014 tarihi itibari ile kış lastiği kullanmanın zorunluğu 2021 yılında da devam etmektedir. Rentgo müşterinin güvenliğini düşünmektedir. Kış lastikli araç kiralamak için araç kiralama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kış Lastiği ile İstanbul Çevresinde Gezilebilecek 3 Yer

Kartepe

Bolu

Abant

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu