Peugeot 301 Özellikleri ve İncelemesi - Teknoloji Güncesi
Araç

Peugeot 301 Özellikleri ve İncelemesi

Peugeot, ülkemizin en sevilen araç markalarından biri. Bu durum 301 modelinde de kendini gösteriyor. 2017 yılında makyajlanan ve yeni bir görünüme kavuşan Peugeot 301 özellikleri ile de dikkatleri çekiyor. Araç kiralama tercihleri arasında da bir hayli popüler. Her yıl sınıfının en çok satanları listesinde yer almayı başaran Peugeot 301 aslında bu övgüleri sonuna kadar hak ediyor.

Citroen C-Elysee’in kardeşi olarak değerlendirilebilecek olan 301, C-Elysee’ye göre çok daha ekonomik. 301’in Citroen C-Elysee dışında Fiat Egea Sedan, Renault Symbol ve Skoda Rapid gibi güçlü rakipleri mevcut. Sizler için hazırlamış olduğumuz Peugeot 301 inceleme yazımızda hem bu aracın özelliklerini hem de rakipleri arasındaki yerini bulabilirsiniz.

Peugeot 301 Dış Görünüş

301’e dışarıdan bakıldığında son derece elegant ve karakterli duruşu hemen göze çarpıyor. Bu sedan bununla birlikte oldukça sağlam bir duruşa da sahip. Kaputtan öne doğru gelen çizgiler dikkatleri aracın amblemine ve gövdesine çekiyor. Kaputun altında yer alan krom ızgaranın oldukça basit ancak şık bir görünüşü var. Yan tarafta ön çamurlukların üzerinden arka tarafa kadar uzanan derin çizgi araca dinamik bir hava katıyor.

Aracın arka kısmında ise en dikkat çekici bölüm stop lambaları. Peugeot 301’in stop lambaları aslan pençesinden ilham alınarak tasarlanmış. Markanın sembolünün de bir aslan olduğu göz önünde bulundurulursa bu aslında oldukça hoş bir detay. Peugeot 301 uygun fiyatlı bir sedan olabilir ancak oldukça şık bir dış görünüşe sahip.

Peugeot 301 İç Mekân

Peugeot 301’in anahtarsız giriş özelliği sayesinde iç mekâna ulaşım çok basit. Aracın iç tasarımı gösterişten uzak ve kullanışlı. Ancak dış tarafta yapılan çarpıcı değişiklik iç tarafta bu kadar kendini belli etmiyor.

Peugeot 301 araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyenler için oldukça ideal. Aracın arka koltuklarında diz ve baş mesafesi yüksek. Bu da özellikle uzun yolculukları konforlu hâle getiriyor. Peugeot 301 ölçüleri 4.445 mm uzunluk, 1.466 mm yükseklik ve 1.501 mm genişlik şeklinde. Bu ölçüler geniş ve ferah bir iç mekâna olanak sağlıyor.

Araç, sedan olmanın bütün avantajlarına sahip. Peugeot 301 bagaj hacmi bu avantajlardan birisi. Aracın tam 640 litrelik devasa bir bagaj hacmi bulunuyor. Bu da aracı çocuklu aileler için ideal modellerden birisi hâline getiriyor. Çocuklarla beraber uzun bir tatile giderken Peugeot 301 kiralama harika bir fikir olabilir. İç mekânın önemli özelliklerinden birisi de iyi bir yalıtıma sahip olması. Yolculuk esnasında hem trafik sesi hem de yol sesi beklenilenden daha az duyuluyor. Bu da Peugeot 301 için önemli bir avantaj demek.

Peugeot 301 Motor Seçenekleri

Peugeot 301 teknik özellikleri merak edilen bir diğer konu. Aracın iki farklı motor seçeneği bulunuyor. 1.2 Puretech benzinli model kendi içerisinde 301 Access ve 301 Active olmak üzere iki seçeneğe sahip. 1.2 Puretech motor 82 beygir güç ve 118 Nm tork üretebiliyor.

Diğer seçenek ise dizel motor. 1.6 HDi dizel motora sahip modellerde ise 301 Access, 301 Active ve 301 Allure olmak üzere üç farklı seçenek mevcut. 1.6 HDi dizel motor ise 92 beygir güç ve 230 Nm tork değerine sahip. 1.6 HDi dizel motorun 100 kilometrede ortalama olarak yakıt tüketimi ise 4,2 litre civarında. Bu değer Peugeot 301’in rakiplerinden bir adım önde olmasını sağlıyor. Tüm özellikleri bir araya gelmiş olduğunde Peugeot 301’in vatanımızda sınıfının en çok satanları arasında yer almasını oldukça doğal karşılamak mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu