Camdaki Kız Gerçekte Kim? - Teknoloji Güncesi
Kim

Camdaki Kız Gerçekte Kim?

Elçin SANGU

“Camdaki Kız” adlı diziye atıfta bulunuyorsanız, diziye başrolde yer alan kişiye Elçin Sangu ‘ dur. Elçin Sangu, Türk oyuncu ve mankendir. 13 Ağustos 1985 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 2011 yılında Türkiye güzeli seçilmesinin ardından oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

Elçin Sangu, “Camdaki Kız” dizisinde baş karakter olan Nalan karakterini canlandırmaktadır. Dizi, Sema Ergenekon’un aynı adlı romanından uyarlanmıştır ve 2021 yılında Türkiye’de yayınlanmıştır. Elçin Sangu, Türkiye’nin önde gelen genç oyuncularından biri olarak bilinmektedir ve birçok televizyon dizisinde ve filmlerde rol almıştır.

Elçin Sangu Hayatı

Elçin Sangu (d. 13 Ağustos 1985, İzmir), Çerkes asıllı Türk oyuncu ve mankendir. Televizyon reklamlarında ve kampanyalarda yer almasıyla Türkiye’de en çok aranan ve en çok maaş alan ünlülerden birisi oldu. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce Mersin Üniversitesi’nde Opera bölümünde okudu. Televizyon dizilerinde yer almadan önce bir sahne oyuncusuydu.

En çok, Haziran 2015’ten Ocak 2017’deki finaline kadar Star TV’de yayınlanan romantik komedi dizisi Kiralık Aşk’ta Defne rolüyle tanınmaktadır. Performansı sayesinde üç Altın Kelebek Ödülü de dahil olmak üzere 20’den fazla ödüle aday gösterildi. Yer aldığı diğer projeler arasında Bir Aşk Hikâyesi (2013-2014), Kurt Seyit ve Şura (2014) ve Sevdam Alabora (2015) bulunmaktadır.

Daha kapsamlı bilgi almak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu