Yeşile Doyuran Doğu Karadeniz’in İncisi Şavşat/Artvin - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

Yeşile Doyuran Doğu Karadeniz’in İncisi Şavşat/Artvin

Seyahatinize karar vermeden önce Rent Go’nun sunduğu araç kiralama seçeneklerini keşfedin.

Bölge yayla turizmi konusunda Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biridir. Bu nedenle konum itibariyle rakım olarak son derece yüksek olan bu bölge de hemen herkes için bir tatil seçeneği bulunuyor olacaktır. Birçok konuda kişilerin kamp tercihlerini bu yaylalardan yana kullanıyor olması binaların haricinde temiz yayla havasını alabilmek ve o ruhu doğanın içinde yaşayabilmekten geçmektedir. Artvin Şavşat Karagöl, Şavşat ilçesinin hemen hemen 30 km kuzey tarafında yer alan ve bölge olarak heyelan bölgesi konumunda olmasından dolayı heyelan set gölü olarak bilinir. Karagöl çoğu zaman tepeden bakıldığında kalp formunda görülmektedir.

Karagöl

Artvin Gezilecek Yerler

Artvin ili Şavşat ilçesi görülebilecek en çok doğa harikası bulunan bölgelerden biridir. Bu nedenle bölge de son derecede yaygın bir turist ağı ve konaklaması bulunur. Yayla turizmi son yıllarda gözde merkez haline geliyor olsa da yine de kişilerin tercihlerinden biri olarak sunulmaktadır. Bölge, tam olarak Türkiye ülke sınırında bulunduğundan hemen herkes tarafından bilinen ve bilözelsa doğa tutkunları için kamp merkezi ya da kamp üssü olarak nitelendirilen destinasyonlardan biri olmuştur.

Şavşat gezilecek yerler içerisinde bulunan Şavşat kalesi ilk olarak gezilmeye başlanması gereken noktalardan biridir. Ardından yaylalar arasından en belirgin ve keyifli unsurları bulunan Arsiyan yaylası, Papart yaylası ve Tibet kilisesi son derece keyifli tarihi noktalar arasında bulunmaktadır. Gezilecek yerler arasında olan yaylalar tabiatı ve doğası gereği belirli bir noktaya kadar turistik gezi kapsamında gezilere açık olan yerlerdir. Rakım olarak son derece yüksek olmaları sebebiyle oksijen miktarı fazla olan bölgelerdendir.

tibet kilisesi

papart yaylasi

Şavşat Kamp Alanı

Yaylalar kamplar için oldukça uygun koşullarda kişilerin tercihlerinden bir olan lokasyonlardır. Hemen herkes için bir tercih unsuru olan yayla kampları teknik donanım ve özgür irade ile adım atılarak uygulanan son derece keyifli tatil seçeneklerinden biridir. Artvin yaylaları bu nokta da son derece meşhur olmasının yanı sıra bir o kadar da zahmetli kamp hayatı sunacaktır. Bu yaylalara araç ile dakikalarca tırmanılması gereken yollardan gidilir. Zorlu yollar için özel tasarlanmış araçlar ile geçilmesi yolculuğu kolaylaştırır. Gözde yaylalardan biri olan Arsiyan yaylası, Şavşat bölgesinin gezilecek kültürel mirasları arasındadır. Bu nedenle de korunması gereken ciddi bir önem arzeder.

Arşiyan

Arşiyan

Rent Go Camp ile Doğanın Keyfi Bir Başka!

Bölgeye çıkabilen özel araç filosunu bünyesinde barındıran Rent Go Camp aracılığı ile tercihlerinize uygun araçlar seçerek, tatil süreniz boyunca bu araçları kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Araç üzeri çadırlı bir araç kiraladıysanız, özellikle kişi sayısını da göz önünde bulundurmanızda fayda var. Tüm detayların ve gerekli kontrollerin yaptıktan sonra yola çıkarak sıradışı bir yolculuk yaşayabilirsiniz.

Rent Go Camp ürünleri ile seyahatiniz araca bindikten hemen sonra ortaya çıkar ve son ana kadar devam eder. Konaklama ve rezervasyon derdi olmadan özgürce bir tatil için yukarıdaki link üzerinden tercih edilecek uygun bir araç ile sınırsız tatilin keyfini çıkartmak artık çok kolay. Kendinize uygun olan kiralama olanakları değerlendirdikten sonra Karadeniz Bölgesi’nin mükemmel yaylarını gezebilir, bol oksijenin ve doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Şavşat seyahatinize karar verdikten sonra Trabzon Araç Kiralama ve diğer ofislerimizi ziyaret ederek size uygun aracı kiralayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu