Kış Tatillerinde Tasarruf Yapmanın İp Uçları - Teknoloji Güncesi
Gezi & Tatil

Kış Tatillerinde Tasarruf Yapmanın İp Uçları

Seyahatinize karar vermeden önce Rent Go’nun sunduğu araç kiralama seçeneklerini keşfedin.

Uzun ve soğuk geçen kış ayları eğlenmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Kışın en çok yapılan kayak gibi aktiviteler kış döneminde de güzel bir tatil imkanı sunabilir. Hem eğlenirsiniz hem de doğa ile iç içe spor yaparak huzuru yakalayabilirsiniz. Son dönemlerde popüler hale gelen kış turizmi artık eskisi kadar da pahalı değil. Alacağınız önlemler, erken rezervasyon gibi etkenler tatilin masrafını azaltabilir. Kış tatilini ucuza getirmeyi sağlayan altın ipuçlarını sıraladık.

1- Paket Kampanyalar Satın Alın

Tatil merkezleri hem konaklama hem de kayak yapma paketini almanız durumunda hem bulunduğunuz yerden sizi alma hem de kalacak yer konusunda büyük indirimler sağlıyor. Bu sayede kış tatilinizde karlı çıkabilirsiniz. İnternetten ne olursa olsun bu tarz kampanyaları takip edin ve erken rezervasyon yaptırarak uygun fiyatlardan yararlanın.

2- Tatil için Uygun Günleri Seçin

Tatil merkezleri hafta sonu, sevgililer günü, bayram gibi herkes için tatil olan dönemlerde daha yüksek fiyatta hizmet sunarlar. Bu yüzden yoğunluğun daha az olduğu hafta içi veya tatil olmayan günleri seçerseniz bütçenize uygun bir tatil yapmış olursunuz. Tatil yerleri özellikle yılın düşük sezon diye kabul edilen dönemlerinde özel promosyonlar düzenlerler. Bu promosyonlardan da yararlanabilirsiniz.

3- Ulaşım Tercihi

Tatil yapacağınız yere havayolu ile ulaşmak istiyorsanız ve kendi kayak ekipmanlarınız varsa bagaj ücretleri çok uçuk olabilir. Bagaj ücreti almayan havayolları ya da daha uygun fiyatlarda taşıma yapan firmaları tercih edin. Gideceğiniz kayak merkezi yakınınızda ise ve aracınız yoksa araç kiralama ile daha ekonomik ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında yer alan uygun araç kiralama firmaları size yardımcı olacaktır.

4- Ekipman Kiralama

Eğer sık sık kayak yapan biri değilseniz ekipman satın alarak maliyet altına girmeyin. Kayak merkezinde bulunan yerlerden ekipman kiralayabilirsiniz. Böylelikle hem taşıma maliyetinden kurtulursunuz hem de daha az ücret ödeyerek uygun bir tatil yapmış olursunuz.

5- Günlük Giderler

Tatil merkezlerinde kayak pistine yakın bir oteller çok pahalı olabilir. Tasarruf etmek için devremülk gibi birden fazla ailenin yada kişinin kalabileceği yerler tercih edin. Yemek ve konaklama ücretini bu şekilde paylaşarak tatilinizi ucuza getirebilirsiniz.
Kış Tatili Uludağ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu