Ford Kuga Özellikleri ve İncelemesi - Teknoloji Güncesi
Araç

Ford Kuga Özellikleri ve İncelemesi

Üçüncü nesil Ford Kuga, hibrit seçeneğe sahip ilk Kuga olarak yollardaki yerini aldı. SUV sınıfının en özel modellerinden birisi olan Kuga rakiplerinden önemli bir özelliği ile öne çıkıyor. Oldukça keskin bir sürüş deneyimi sunan araç Nissan Qashqai, Peugeot 3008 ve Seat Ateca gibi iddialı rakiplerinden daha fazla tercih ediliyor. Bir önceki nesilden çok daha büyük bir alan sunan Kuga bu yönüyle de sınıfındaki rakipleri geride bırakmayı başarıyor. Kia Sportage ya da Nissan Qashqai’ye göre daha büyük iç alana sahip olduğundan aileler için son derece ideal bir SUV olduğunu bir kez daha belli ediyor. Ford Kuga kiralama düşünen aileler için geniş iç alan göz ardı edilmeyecek denli büyük bir artı. Yeni nesil Kuga’nın en büyük özelliklerinden birisi de son derece akıllı olması. Araçta yer alan farklı sensörler ve sürüş yardımcıları kendi kendine paralel park gibi oldukça havalı özellikler sunuyor. Ford Kuga inceleme ile araç hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Özellikle rent a car ile araç kiralayacak olanlar için yazımızda oldukça önemli bilgiler bulabilirsiniz.

Ford Kuga Dış Tasarım

Yeni Ford Kuga, Fiesta’nın biraz daha büyük hâli gibi duruyor. Daha büyük ızgarası, keskin hatlı ön aydınlatmaları ve kıvrımlı görünümüyle oldukça modern bir çizgiye sahip. Aracın üst paketlerinde yer alan daha büyük boyutlu jantları sportif bir görünüm sağlıyor. Aracın arka tarafı ise alışkın olduğumuz keskin hatlara sahip. Bu görünüm Kuga’ya oldukça agresif bir imaj katıyor.

Aracın oldukça geniş bagaj kapağı, büyük bagaj alanına kolay bir erişim sağlıyor. Geniş bagaj kapağı sayesinde aracın bagajını yüklemek kolaylaşıyor. Ford Kuga kiralama düşünen aileler için bu kısım oldukça önemli. Çünkü Ford Kuga bagaj hacmi tam 650 litre. Ford Kuga ölçüleri 4626mm uzunluk, 1666 mm yükseklik, 1883 mm genişlik ve 2710 mm dingil mesafesinden oluşuyor. Aracın fiziksel özellikleri nasıl bu kadar büyük bir bagaj hacmi sunabildiğinin bir göstergesi niteliğinde.

Ford Kuga İç Mekân

Ford Kuga Özellikleri ve İncelemesi 2

Yeni Ford Kuga’nın iç mekânı daha ilk bakışta şaşırtıcı derecede büyük gözüküyor. Bu devasa alan oldukça şık ve kullanışlı bir şekilde değerlendirilmiş. Alışkın olduğumuz Ford Kuga özellikleri arasında yer alan yüksek sürüş pozisyonu aracın yeni modelinde de mevcut. Araçta dikkat çeken noktalardan birisi de 12,3 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran. Araç içi eğlence sisteminin yönetildiği bu ekran hem de Android Auto ve Apple CarPlay destekliyor. Aracın arka kısmında da oldukça konforlu bir alan mevcut. Arkada seyahat edecek yolcular için bacak ve baş mesafesi sınıfının en yükseklerinden bir tanesi. Bu da Kuga’yı uzun yolculuklar için dahi konforlu bir araç haline getiriyor.

Ford Kuga Motor Seçenekleri

Ford Kuga Özellikleri ve İncelemesi 3

Ford Kuga özellikleri kadar motor seçenekleri ile de gözleri kamaştırıyor. Araç 1.5L EcoBoost, 1.5L EcoBlue, 2.0L EcoBlue ve 2.5L Duratec PHEV olmak üzere 4 farklı motor seçeneğine sahip. Benzinli tek seçenek olan 1.5L EcoBoost 120 beygir güç ve 240 Nm tork üretebiliyor. Benzinli motor seçeneğinde sadece 6 ileri manuel vites bulunuyor. 1.5L EcoBlue motor ise 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik vites seçeneklerine sahip. 1.5L EcoBlue 120 beygir güç ve 300 Nm tork üretebiliyor. Ford Kuga’nın 2.0L EcoBlue modeli ise 4×4 sürüşe sahip. 190 beygir güç ve 400 Nm tork değeri bulanan motor 8 ileri otomatik vites ile geliyor. Son olarak Kuga’da ilk kez gördüğümüz hibrit motor seçeneği yer alıyor. 2.5L Duratec PHEV benzinli hibrit motor otomatik CVT şanzımana ve 225 beygir güç üretme kapasitesine sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu