HTC One X Kablosuz Sorunu ve Çözümleri
Akıllı TelefonAndroid

HTC One X Kablosuz Sorunu ve Çözümleri

Htc özellikle HTC One X modelinde kablosuz ağlara geç bağlantı sağlanması, bağlantının kararlı olmaması ile ilgili söylentileri kabul etti. Gelecek güncellemeler ile bu sorunların ortadan kalkacağını iddia etmiş olsalar da henüz tam anlamıyla bir çözüm bulunmuş değil. Bunun donanımsal bir hatadan meydana geldiğini de düşünürsek, HTC bunu güncelleme ile nasıl çözecek doğrusu merak uyandıran bir konu. HTC One modelleriyle kablosuz bağlantı kurmakta zorluk çekiyor ya da kablosuza (wireless – wifi) bağlanamıyorsanız işte size çözüm yollarından bir kaçı:

XDA ve bazı teknoloji forumlarında en kolay çözümün telefonun bazı noktalarına basınç uygulaması olduğu söylenmiş. Bu kadar saçma bir çözümü tabii ki kabul etmemeliyiz. Yine de size kalmış bir şey aşağıda yer alan resimde wireless anteninin yerini görebilirsiniz, sıkıntı duyduğunuz da ya da sizde ki problemin bu şekilde düzelip düzelmeyeceğini tlefonun bu noktalarına baskı uygulayarak deneyebilirsiniz. Yapılabilecek en iyi şey işlerinizi sekteye uğratmayacaksa ve garantiniz devam ediyorsa doğrudan servise göndermek olacaktır. Bu proble resmi olarak kabul edildiği için size çözüm sunamazlarsa yeni bir cihaz göndereceklerdir.

htc one x wireless anteni
htc one x wireless anteni

Eğer garantiniz bitmiş ve kendinize güveniyorsanız ya da bunu yapabileceğine inandığınız bir arkadaşınız varsa bu konuda çekilmiş bir sürü video bulabilirsiniz. İşte size basit bir örnek, bu örnekte arkadaş telefonun ana kartı üzerinde yer alan ve kasaya monte edilmiş kablosuz anteni görevini yerine getiren plakaya daha rahat baskı oluşturma amaçlı iş yapmış.

Biz yapacaksak olsaydık bu alttaki örneği uygulardık çünkü ana kart üzerinde herhangi bir zorlama yapmadan iş yapıyoruz.

HTC radikal bir karar alıp piyasada yer alan tüm telefonları toplatırmı bilinmez ancak şu an için en pratik çözüm bunlar.

Harun Kocaman

Baba Matematikçi ve Bilgisayar ve Bilişim Yüksek Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu