Google, GraphicsFuzz isimli şirketi ekibine kattı - Teknoloji Güncesi
Android

Google, GraphicsFuzz isimli şirketi ekibine kattı

Daha dün Google, Android 9 Pie ile gündeme gelmişken gözümüzden kaçan bir şey olmuş hemen onu da aradan çıkarıp duyuralım. Gözden kaçıranlar için ufak bir hatırlatma yapalım; Google Android’ in son sürümü ile alakalı bazılarını üzmüş olabilir ancak yıl sonu ve önümüzdeki yıl itibariyle bir çok kullanıcıyı sevindireceğini bilelim, konuyu takip edenler biliyordur şu an için kendi markasını taşıyan telefonlarda Android 9 Pie kullanılabilir durumda. GraphicsFuzz’ un Google bünyesine katılması yakından takip edenler için beklenilen bir durumdu asılında.

Google sevilen işletim sistemi Android’ e katkı sağlayacağını düşündüğü İngiltere merkezli küçük bir şirketi (3 kişiden oluşuyor) yani GraphicsFuzz’ u; Android Grafik Ekibine katarak GPU güvenliği ve sürücü istikrarını geliştirme konusuna biraz daha önem verdiğini ortaya koydu.

Geçtiğimiz Mart ayında GraphicsFuzz, Samsung S9 modelinde ki bir sıkıntıyı ortaya çıkararak adını duyurmuştu. Bu sorun Adreno 630 grafik sürücülerinden kaynaklanıyordu. Samsung internet tarayıcısında yer alan WebGL geçerli bir web sayfası üzerinden exploit ile zorlandığında telefon cevap vermez bir hale gelerek yeniden başlamak zorunda kalıyordu.

GraphicsFuzz sitesinde yer alan bilgilere göre şirket; 06.07.2018 tarihi itibariyle Google Grafik Ekibine dahil olmuş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu